Známy politicko-dramatický seriál House of Cards, ktorý si aj po piatich sériach stále drží skvelé skóre na Rotten Tomatoes, a to 81 %, sa k nám opäť vráti. Produkcia seriálu bola pozastavená začiatkom tohto roka kvôli obvineniam hviezdy série, Kevina Spaceyho, zo sexuálneho obťažovania. Po týchto obvineniach ho viacerí súčasní a bývalí kolegovia obvinili z previnenia a britská polícia otvorila vyšetrovanie voči jeho osobe. 

Minulý mesiac vydal Netflix prehlásenie, že nemajú v pláne s hercom naďalej spolupracovať. No potvrdili, že seriál dostane ďalšiu sériu. Stále však ostáva záhadou, či bude nová sezóna debutovať podľa prechádzajúcich plánov, ktoré boli stanovené na rok 2018. Taktiež nám nie je známe, ako sa bude séria ďalej posúvať bez Spaceyho zapojenia. Avšak producenti zvažujú jeden nápad, a tým je jednoducho zabitie jeho postavy.

Po prvýkrát sme mohli vidieť seriál House of Cards v roku 2013 ako prvú originálnu sériu z dielne Netflixu. Od vtedy si vyslúžila viac ako 50 Primetime Emmy nominácii. V seriáli sú obsadení herci, ako Robin Wright (Wonder Woman, Justice League), Michael Kelly (Man of Steel, Everest), Jayne Atkinson (Free Willy), Neve Campbell (Scream), Derek Cecil (Men in Black II), Paul Sparks (Edge of Darkness) a Joel Kinnaman (Suicide Squad).

Šiesta séria House of Cards ako posledná!

Nasledujúca šiesta séria bude zároveň aj poslednou pre celú sériu. Bude obsahovať menej častí – presnejšie 8 namiesto 13 epizód, na ktoré sme zvyknutí.

„Sme nadšení priniesť našim divákom záver,“ povedal Ted Sarandos, vedúci zástupca obsahu

Túto sezónu si, bohužiaľ, zrejme pozrieme bez okúzľujúcej hlavnej postavy Franka Underwooda, ktorého stvárnil Kevin Spacey. Namiesto neho uvidíme jeho seriálovú manželku Claire Underwood, hranú herečkou Robin Wright. Nemáme sa vôbec čoho obávať, nakoľko sme mohli vidieť skvelé výkony herečky, či už v samotnom seriáli alebo vo filmoch ako sú Wonder Woman a Justice League, kde stvárnila amazónku Antiopé.

V nadchádzajúcej sérii by sme sa mali znovu stretnúť s Michaelom Kellym v jeho úlohe Douga Stampera a taktiež by sa mala znova objaviť aj Neve Campbell ako LeAnn Harvey. Pomaly, ako sa už seriál blíži ku koncu, Netflix zvažuje 3 rôzne House of Cards spin-off série. Jednou z nich by mala byť séria o postave Douga Stampea, prezývaného aj “Fixer”, ktorá je v seriáli obsadená Michaelom Kellym.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom