Piate GTA je jednou z najlepšie zarábajúcich a zároveň aj najpredávanejších hier súčasnosti. Aj preto väčšina fanúšikov pri prezentácii PS5 v júni zbystrela, keď sa na obrazovke zjavilo logo Rockstaru.

Obratom však všetci ostali ako obarení vodou, keď zistili, že sa chystá len ďalšia inkarnácii hry, prvotne vydanej už pre Xbox 360 a PS3 v roku 2013. Podľa najnovších informácií portálu VCG má Rockstar ale s verziou pre PS5 a Xbox Series S/X podstatne ambicióznejšie plány.

Rockstar Games/YouTube

Take-Two, materská spoločnosť Rockstaru, tvrdí, že štúdio by s tradičným portom hry už nepochodilo. Riaditeľ vydavateľstva Strauss Zelnick v rámci konferencie Morgan Stanley Technology, Media and Telecom sa na margo zveľaďovania starších hier vyjadril:

Vždy sme remasterovali naše hry inak ako konkurencia. My naše tituly bezočivo neportujeme, ale dávame si záležať, aby to bol ten najlepší výsledok, zohľadňujúci novú technológiu, pre ktorú daný titul pripravujeme.“

Aj napriek tomu, že pôjde o opätovné vydanie hry, pôvodne predstavenej verejnosti už v roku 2013 a následne už raz prispôsobenej konzolám PS4 a Xbox One, Zelnick sa vyjadruje sebavedomo:

Vylepšujeme technológiu, vizuál a výkon, a preto si naše remastery vedú tak dobre. Dobre sme si počínali s trilógiou Mafia a to, že GTA 5 už mieri na tretiu generáciu konzol, je neuveriteľné,“ dodáva.

CEO sa nevyhol ani otázkam o pokračovaní. Aj napriek neustále narastajúcim otáznikom okolo GTA VI, podmieneným o neustále drobné útržky informácií, komentovaniu ďalšieho dielu sa vyhol. Zároveň vyslovene nevylúčil ani remastery starších dielov, kde sa ale rovnako vyhol odpovedi.

Nedávno sme zverejnili nostalgické video o TOP cheatoch GTA hier: 

Po zozbieraní všetkých úlomkov je teda jasné, že GTA 5 verzia pre aktuálnu generáciu konzol nebude obyčajným portom navyšujúcim rozlíšenie a snímkovanie.

Vedľa toho snáď môžeme očakávať aj skvalitnenie detailov a textúr, či ešte dôkladnejšie technické odladenie. Zároveň nie je vylúčené, že sa grafickej premeny po vzore definitívnej Mafie z tohto roka dočkáme ešte o niečo starších dielov, na ktorých sme mnohí vyrastali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom