banner-pixel

Prvé informácie o druhej generácii smartfónov Google Pixel sú tu. Nástupca premiérového minuloročného modelu prinesie nový procesor, vylepšený fotoaparát, ale aj ešte vyššiu cenu.

Prvých nástupcov dnes už mŕtvych Nexusov si niektorí obľúbili najmä kvôli kvalitnému fotoaparátu, no niektorým sa nepáčili kvôli dizajnu a vyššej cene. Web 9to5Google prekvapivo priniesol prvé informácie o jeho nástupcovi, ktorého zatiaľ budeme volať Google Pixel 2. Ak je pre teba prítomnosť vodeodolnosti dôležitá, máme pre teba dobré správy. Podľa zdroja by totiž Pixel 2 mal priniesť aj túto užitočnú vlastnosť.

Google Pixel 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Koncept dizajnu nových Pixelov

Koncept dizajnu nových Pixelov

zdroj fotografie: Behance

Google Pixel je považovaný za smartfón s najlepším fotoaparátom minulého roka. Podľa všetkého však stále je čo vylepšovať a Google sa preto zameria aj na túto oblasť. Vylepšená má byť predovšetkým kvalita fotografií pri horšom osvetlení. Samozrejmosťou bude aj nový procesor, pričom minulý rok bežali Pixely na Snapdragone 821. Aký procesor bude použitý tento rok, zatiaľ nie je známe, no Google má momentálne testovať čipy od Qualcommu a Intelu. V hre bol istý čas aj čínsky MediaTek, avšak ten softvérový gigant nakoniec vynechal.

google-pixel-2017-koncept-9

zdroj fotografie: Behance

TIP: Niektorým majiteľom Google Pixel smartfónov občas zamŕza systém

Nanešťastie však máme aj zlé správy, ktoré sa týkajú navýšenia ceny. Cenovka prvej generácie bola nastavená približne na 650 dolárov, čo je síce na high-end s čistým Androidom a špičkovým hardvérom akceptovateľná cena. Nová cena druhej generácie bude zvýšená minimálne o 50 dolárov. Až tak zásadná zmena pre amerických zákazníkov by to teda nebola. Horšie však znie situácia na Slovensku. Cena súčasnej generácie začína na 849 €, takže ak by sa potvrdili informácie o zvýšení ceny, u nás by bola cena Pixelu 2 tesne pod hranicou 1000 €.

google-pixel-2017-koncept-6

zdroj fotografie: Behance

Ak nie si ochotný za smartfón utratiť takúto sumu, alternatívnou možnosťou by mala byť odľahčená verzia pod menom Pixel 2B. Dostupnosť sa očakáva na rozvojových trhoch a zatiaľ nie je jasné, či sa bude jednať o mierne okresanú verziu Pixelu 2, alebo low-end podobný zariadeniam Android One.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom