Google pridal do svojej mobilnej aplikácie máp užitočnú funkcionalitu. Keď ju budeš najbližšie používať ako navigáciu, tak ti lepšie ukáže, kam máš odbočiť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Malá,  no užitočná zmena integruje službu Street View priamo do prostredia navigácie. Pri zobrazovaní smerov sa zobrazujú malé náhľady zo Street View, pričom po ich rozkliknutí sa zväčšia a zobrazí sa v nich šípka. Táto novinka tak bude užitočná najmä pre tých, ktorí idú prvýkrát na nejaké neznáme miesto a zle sa orientujú v názvoch ulíc. Zmenu sme postrehli už aj na našich smartfónoch.

zdroj fotografií: Screenshot / Google Mapy

nenechaj si ujsť
7 trikov v Google Mapách, ktoré by si sa mal ihneď naučiť

Avšak, názorné zobrazovanie odbočiek v Street View má aj jednu veľkú nevýhodu. Fotografie so šípkami sa totižto začnú zobrazovať až po rozkliknutí a nie automaticky. Pokiaľ by si teda chcel túto funkciu využiť naplno, musel by si po jednom rozklikávať každý náhľad. Zatiaľ to vyzerá tak, že novinka je dostupná iba vo verzii máp pre Android. Verzia pre iOS však väčšinou vyzerá rovnako a pravdepodobne sa neskôr dostane aj na ňu. Odteraz sa v dolnej časti aplikácie zobrazuje panel s tlačidlom „Ukážka“, ktorí môžu niektorí považovať sa zlý nápad kvôli zaberaniu miesta, no podľa nás je skôr užitočný a kvôli tejto funkcii sa rozhodne dá tolerovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.