O tom, že Google pracuje na novom operačnom systéme sa hovorí už dlhšie. Teraz máme k dispozícii video, ktoré ukazuje, ako bude vyzerať používateľské prostredie v novom OS.

Prvýkrát sa o novom operačnom systéme Fuchsia hovorilo už minulý rok. Novinkou je, že nebude bežať na linuxovom jadre ako Android, ale bude mať vlastný mikrokernel s názvom Magenta. Ten je licencovaný ako open source, čo dovoľuje programátorom a vývojárom upravovať kód podľa vlastných požiadaviek. Samotné používateľské prostredie sa nazýva Armadillo.

google fuchsia
Zdroj fotografie: Screenshot/YoutTube

Podľa odhadov by tento systém mohol časom nahradiť súčasné, ktoré bežia na linuxovom jadre, teda aj aktuálne najrozšírenejší Android. Nie je vylúčená ani integrácia v zariadeniach Internetu vecí. V podstate sa gigant snaží, aby ste na všetkých zariadeniach mali jednotné prostredie, v ktorom by ste sa vedeli hneď orientovať. Na videu nižšie môžeš vidieť, že prostredie je veľmi jednoduché a ponúka vertikálne posúvanie kariet. Tie sa nazývajú story a mali by sa na nich zobrazovať posledné aplikácie. Po kliknutí na profil sú k dispozícii rýchle nastavenia. Svoje miesto si tam našiel aj Google asistent.

Ak by si mal aj ty záujem vyskúšať si nové prostredie, je k dispozícií aj demo v podobe APK súboru. Stačí ho jednoducho stiahnuť a nainštalovať aplikáciu do Android zariadenia. Ide však len o zobrazenie používateľského prostredia, v ktorom sa môžeš pohybovať. O novom operačnom systéme by sme sa mohli dozvedieť ďalšie informácie už o týždeň, kedy sa koná konferencia Google I/O.

Logo nového OS

zdroj fotografie: Arstechnica

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú