E-mailový klient od Google prichádza s ďalšou užitočnou funkciou, ktorá umožní jednoduchšie posielanie peňazí medzi používateľmi. 

O službe Google Wallet si už možno čosi počul. Ide o službu na posielanie peňazí s podobným zameraním ako napríklad PayPal. Tí, ktorí Google Wallet používajú, získavajú nové možnosti posielania „Peňaženka“ od Google je totiž integrovaná aj v najnovšej verzii aplikácie Gmailu. Pokiaľ teda používateľ nemá nainštalovanú aplikáciu Google Wallet a nechce sa mu navštíviť webovú verziu služby, peniaze po novom pošle aj cez Gmail.

zdroj fotografie: Google

Táto funkcia je však zatiaľ k dispozícii len pre používateľov v USA a Spojenom kráľovstve. Proces je veľmi jednoduchý. Stačí otvoriť aplikáciu, vytvoriť nový email a dotknúť sa tlačidla „$“. Ak má používateľ vytvorený účet na Google Wallet, žiadne ďalšie komplikácie ho nečakajú. Potom už len zadá príjemcu, sumu a peniaze jednoducho odošle. Jednoduchý je aj proces príjmu peňazí.

zdroj fotografie: Google

Nenechaj si ujsť
Google vylepšuje prijímanie príloh v Gmaile!

Keď príjemcovi príde e-mail s peniazmi, iba vyberie možnosť „Claim Money“. Je ale veľká škoda, že služba Google Wallet zatiaľ nie je u nás dostupná, aj keď máme k dispozícii naozaj slušné alternatívy v podobe vyššie spomenutého PayPalu či ešte rýchlejších služieb VIAMO.

Pošli nám TIP na článokNovinky