banner-axon-7Všetkým je nám snáď jasné, čo presne znamená pre Samsung budúcoročný model Galaxy S8. Očakávania sú nesmierne, no zároveň bude pre giganta veľmi ťažké získať si späť stratené sympatie používateľov.

Čoraz častejšie informácie však naznačujú, že v prípade tohto smartfónu sa o kompromisy nebude treba báť. Vieme o možnom použití bezrámikového displeja, Harman Kardon stereo reproduktoroch a napríklad aj o implementácii optického skenera odtlačkov prstov, ktorého umiestnenie bude situované na zadnej strane. Dizajn S8-čky sa teda radikálne zmení a tradičného hardvérového domovského tlačidla sa nadobro zbavíme. Zo „slávneho“ modelu Note 7 si má ďalší high-end tiež prebrať skener očnej dúhovky.

samsung-galaxy-s8-concept-8

zdroj fotografie: Phonearena

TIP: Použitie optického skenera odtlačkov prstov pre Samsung Galaxy S8 je na spadnutie

Ten si miesto nájde niekde v okolí predného selfie fotoaparátu a ponúkne opäť o niečo pokročilejšie zabezpečenie zariadenia. O umiestnení snímača odtlačkov prstov sa vedú dlhé diskusie na fórach, nakoľko jedna skupina používateľov väčšmi uprednostňuje skener na prednej strane, zatiaľ čo druhá skupina nedá dopustiť na snímač odtlačkov prstov v zadnej časti, väčšinou pod hlavným fotoaparátom. Do predstavenia, ktoré sa má uskutočniť na MWC 2017 v Barcelone však ešte zostáva slušné množstvo týždňov, a tak o podrobnejšie informácie určite nebude núdza.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom