Gadgety z Číny #75: Výber lacných dronov

banner-honor-8Rozmach dronov je posledné roky skutočne viditeľný a na stúpajúcu tendenciu tohto odvetvia priemyslu reagujú aj čínski výrobcovia. Tí sa snažia priniesť vynikajúce drony za oveľa nižšie ceny než v prípade značkových, ktoré stoja rádovo niekoľko stoviek až tisíce eur. My sme však zašli ďalej a našli sme drony, ktoré sú ešte dostupnejšie a ich cena niekedy nepresahuje ani hranicu 10 €. Veríme, že sa vám náš ďalší špeciálny diel Gadgetov z Číny bude páčiť.  

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Eachine H8 Mini

Cena: 9,07 €

Prvý dron vo výbere je jedinečný hlavne svojimi kompaktnými rozmermi. Dokážete ho chytiť aj do dlane a poslúži skôr začiatočníkom, ktorí sa snažia prísť na chuť lietaniu s dronmi. Na konštrukcii nájdeme aj LED svetlá pre lepšiu orientáciu a 6-osý gyroskop dodáva potrebnú stabilitu. Doba letu je približne 5-7 minút, pričom opätovné dobitie 150 mAh batérie trvá 45 minút. Čerešničkou na torte je funkcia, pri ktorej stačí len zatlačiť tlačidlo a dron sa automaticky vráti naspäť.

Kúpiť v Banggood.com

Eachine E5C

Cena: 29,94 €

Po stránke špecifikácií sa posunieme o kúsok vyššie a čaká na nás už o niečo profesionálnejší dron. Svojimi rozmermi je oveľa väčší, no je aj nabitý zaujímavými funkciami. Celý dron váži 100 g, dokáže lietať 7 minút a 6-osý gyroskop zaručí stabilitu. Vylepšením oproti prvému je prítomnosť kamery, no, bohužiaľ, len s 2 MPx rozlíšením a podporou HD videa.

Kúpiť v Banggood.com

JJRC H20 Nano

Cena: 9,52 €

Drony majú naozaj rôzne podoby, pričom každý má svoje výhody, ale aj nevýhody. Tretí gadget je hexakoptérou, čiže má 6 samostatných motorov s vrtuľami. Opäť sa zmestí do dlane vďaka svojim kompaktným rozmerom a jedná sa skôr o amatérsku hračku, ktorá môže výborne poslúžiť pri začiatkoch lietania. Doba lietania je odhadovaná na 5-7 minút a podporovaná je aj funkcia, ktorá jedným stlačením tlačidla vráti dron naspäť. Maximálna vzdialenosť od ovládača je 30 m.

Kúpiť v Banggood.com

JJRC H30C

Cena: 18,14 €

Štvrtý dron ponúka zaujímavé konštrukčné spracovanie. V strede akejsi gule sa nachádza objektív 2 MPx kamery s podporou záznamu HD videa. Kompaktnosť je už samozrejmosťou a zvyšné vlastnosti sú takmer na chlp rovnaké ako v prípade vyššie spomínaných modelov.

Kúpiť v Banggood.com

Syma X9

Cena: 30,79 €

Na záver dnešného špeciálneho dielu sme našli jednu ozajstnú „špecialitku“. Jedná sa o klasický dron so 4 vrtuľami, no na spodku konštrukcie sa nachádzajú aj 4 kolesá, čiže sa môžete pohybovať aj na zemi. Jednoduchým prepnutím režimu pristanete a môžete začať využívať pohon kolies. Doba prevádzky je 6 minút, a to vďaka 600 mAh batérie. Vďaka rádiovej technológii je možné s týmto dronom lietať aj vo vnútri.

Kúpiť v Banggood.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
4%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]