Vitajte v prvom dieli našej novej rubriky – Gadgety z Číny. 

[/blockquote]

Som rád, že ste si otvorili úvodný článok našej novej rubriky – Gadgety z Číny, v ktorom sa budeme venovať lacným technologickým vychytávkam, príslušenstvu k smartfónom a ostatným „blbostičkám“, ktoré nájdete väčšinou iba v čínskych e-shopoch. Každú sobotu prinesiem článok s piatimi lacnými produktami, pričom v popise nájdete aj cenu, aj odkaz na nami overený e-shop, kde budete môcť gadgety zakúpiť.

“Google” Cardboard (2,54 €)


Google minulý rok predstavil zariadenie, teda vlastne „krabicu“ na mobil, ktorá umožní ľudom vstúpiť do virtuálnej reality, stačí si len stiahnuť aplikáciu Cardboard. Google toto zariadenie nepredáva, no o masívnu distribúciu sa postarali práve čínske eshopy, kde tieto cardboardy sú medzi najpredávanejšími produktami. Za cenu necelých troch eur získate podobný zážitok ako pri Oculus Rift, ktorý stojí stovky eur.

Kúpiť v Tinydeal.com

Android postavička (2,91 €)


Vec, ktorá nesmie chýbať u žiadneho fanúšika Androidu – postavička maskota tohto systému. Má rozmery 7x5x8 cm a dokáže hýbať rukami. Môžte si ho vystaviť doma na poličku a chytať na neho prach, to je jeho jediné praktické využitie.

Kúpiť v Tinydeal.com

Bezdrôtový ovládač kamery (1,63 €)

 

Už nikdy nemusíte spúšťať časovač fotoaparátu a rýchlo utekať, aby ste sa stihli napratať do fotky, ste zachránený, iba za cenu 1,63€. Stačí si nainštalovať príslušnú aplikáciu a stlačením tlačidla sa ihneď môžete odfotiť. Tento ovládač sa hodí aj pre selfie maniakov s tyčkami.

Kúpiť v Tinydeal.com

OTG kábel (0,71 €)

Potrebujete si pozrieť, skopírovať na USB klúči mimo domu, mimo PC? Stačí vám OTG kábel, ktorý zasuniete do telefónu a z druhej strany pripojíte USB kľúč. Okrem tohto káblu potrebujete telefón, ktorý OTG funkciu podporuje a aplikáciu na prácu so súbormi. Bohužiaľ, nemôžete pracovať s externým diskom, lebo ten potrebuje viac prúdu ako môže mobil poskytnúť.

Kúpiť v Tinydeal.com

MP3 prehrávač (1,85 €)

 

Kde sú tie časy, keď MP3 prehrávač stál tisíc korún, teraz si kúpite MP3 prehrávač s dizajnom pripomínajúcim iPod Shuffle iba za 1,84 €. Môžete si doň vložiť až 32 GB MicroSD kartu a nabíja sa cez Mini USB. Za túto cenu nemôžete však očakávať zázraky a balenie neobsahuje žiadne príslušenstvo.

Kúpiť v Tinydeal.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú