Najväčšia sociálna sieť sveta, Facebook, sa zas raz rozhodla „vylepšiť“ svoju mobilnú aplikáciu. Posledné zmeny sú však viac na škodu ako na úžitok. 

Jeho rozhodnutia sa v posledných mesiacoch zdajú byť dosť sebecké bez ohľadu na názor používateľov. Čoskoro sa môžeš „tešiť“ na otravné reklamy v populárnej chatovacej aplikácií Messenger. Akoby toho nebolo dosť, Facebook upravil aj spôsob prehrávania videí vo svojej aplikácií pre smartfóny. Po najnovších zmenách sa bude pri prezeraní prehrávať zvuk videí automaticky vždy, keď na ne používateľ natrafí.

zdroj fotografie: Digital Trends

Podľa tvrdení spoločnosti nebudú zvuky videí prerušovať prehrávanie hudby z akéhokoľvek iného zdroja, čím nechce byť Facebook voči používateľom nepriateľský. Ak však nechá používateľ zapnuté zvuky na svojom smartfóne, prezeranie noviniek v aplikácií sa môže stať poriadne otravnou činnosťou. Na to môžu doplatiť najmä nič netušiaci používatelia, ktorí si budú prezerať sociálnu sieť počas zasadnutia alebo v škole. Dan Rose však tvrdí, že nová funkcia sa môže časom používateľom dokonca zapáčiť, pretože aj automatické prehrávanie videí bolo nedávno novinkou. Teraz je ale táto funkcia celkom obľúbená.

zdroj fotografie: TheVerge

Nenechaj si ujsť
Všetky informácie, ktoré o tebe zbiera Facebook

Dobrou správou je, že sa automatické prehrávanie zvuku videí dá vypnúť v nastaveniach aplikácie. Gigant v posledných rokoch prešiel výraznými zmenami a momentálne sa zameriava najmä na video obsah, čím chce zrejme zmeniť primárny účel svojej aplikácie. Nová funkcia automatického prehrávania videí spolu so zvukom má zmeniť spôsob, ako budú zákazníci aplikáciu vnímať. Facebook by mal rozhodne viac počúvať priania tých, ktorí z neho spravili najväčšieho giganta vo svete sociálnych sietí. Zdá sa však, že robí pravý opak. Svoj názor nám pokojne napíš do komentára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom