Najväčšia sociálna sieť sveta, Facebook, sa zas raz rozhodla „vylepšiť“ svoju mobilnú aplikáciu. Posledné zmeny sú však viac na škodu ako na úžitok. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jeho rozhodnutia sa v posledných mesiacoch zdajú byť dosť sebecké bez ohľadu na názor používateľov. Čoskoro sa môžeš „tešiť“ na otravné reklamy v populárnej chatovacej aplikácií Messenger. Akoby toho nebolo dosť, Facebook upravil aj spôsob prehrávania videí vo svojej aplikácií pre smartfóny. Po najnovších zmenách sa bude pri prezeraní prehrávať zvuk videí automaticky vždy, keď na ne používateľ natrafí.

zdroj fotografie: Digital Trends

Podľa tvrdení spoločnosti nebudú zvuky videí prerušovať prehrávanie hudby z akéhokoľvek iného zdroja, čím nechce byť Facebook voči používateľom nepriateľský. Ak však nechá používateľ zapnuté zvuky na svojom smartfóne, prezeranie noviniek v aplikácií sa môže stať poriadne otravnou činnosťou. Na to môžu doplatiť najmä nič netušiaci používatelia, ktorí si budú prezerať sociálnu sieť počas zasadnutia alebo v škole. Dan Rose však tvrdí, že nová funkcia sa môže časom používateľom dokonca zapáčiť, pretože aj automatické prehrávanie videí bolo nedávno novinkou. Teraz je ale táto funkcia celkom obľúbená.

zdroj fotografie: TheVerge

Nenechaj si ujsť
Všetky informácie, ktoré o tebe zbiera Facebook

Dobrou správou je, že sa automatické prehrávanie zvuku videí dá vypnúť v nastaveniach aplikácie. Gigant v posledných rokoch prešiel výraznými zmenami a momentálne sa zameriava najmä na video obsah, čím chce zrejme zmeniť primárny účel svojej aplikácie. Nová funkcia automatického prehrávania videí spolu so zvukom má zmeniť spôsob, ako budú zákazníci aplikáciu vnímať. Facebook by mal rozhodne viac počúvať priania tých, ktorí z neho spravili najväčšieho giganta vo svete sociálnych sietí. Zdá sa však, že robí pravý opak. Svoj názor nám pokojne napíš do komentára.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
75%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Peter

  Facebook Deaktivovany 13.4.2014 O 8:45 .. tak toto upozornenie mi už od apríla 2014 blikne na displayi každý mesiac.. toľko k panovi Zuckerbergovi a jeho podarenemu projektu plneho prenadhernych a vskutku velmi inovatívnych a bla bla bla aktualizácií. Či už v mobilnej abo desktopovej verzii… Cudujem sa ze tam ludia chodia este snorit..

  • Ivann

   Môj facebook zrušený nielen deaktivovaný. Išlo to kedysi cez link, dnes neviem, nakoľko od roku 2013 kedy som ho mal naposledy tak to vtedy šlo zrušiť úplne. Aplikácie na smartóne odinštalované cez root, či už facebook alebo messanger. Najdebilnejší IT výnalez tohto storočia

   • Peter

    Keby som to vedel zmazať tak už to je. . Súhlasím plne s tebou !