Teraz čítate
Nová spoločnosť otca Androidu nepredstavila len revolučný smartfón, ale aj jedinečného domáceho asistenta


Dnešok jednoznačne patrí otcovi najvyužívanejšieho operačného systému sveta, Andymu Rubinovi. Ten síce má zarobené peniaze na niekoľko životov dopredu a ako sám prehlásil, mohol by len bezcieľne cestovať po svete a užívať si bezstarostného života, no to on nechce. Jeho cieľom je prinavrátiť do technológií vášeň, ktorú z nich cítiť čoraz menej.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Presne z tohto dôvodu sa pustil do behu na dlhú trať a založil spoločnosť, o ktorej budeš s veľkou pravdepodobnosťou počuť čoraz častejšie. Pre istotu si teda dobre zapamätaj jej názov – Essential, čo by sa voľne dalo preložiť slovíčkom nevyhnutný. Presne taký bol totižto príchod tejto spoločnosti. Tá odhalila okrem svojho prvého smartfónu s bezrámikovým displejom aj doposiaľ najzaujímavejšieho domáceho inteligentného asistenta. Ten nesie jednoduchý názov Essential Home a jeho najväčším lákadlom je jednoduchý, no poriadne lákavý dizajn.

zdroj fotografie: Essential

Každý moderne zariadený príbytok by spolu s týmto šikovným pomocníkom a dizajnérskym doplnkom v jednom vyzeral ešte lepšie, ako kedykoľvek predtým. Navyše by bol aj omnoho inteligentnejší. Essential Home zvládne všetko to, čo konkurencia od Googlu či Amazonu, pričom k tomu pridáva ešte čo-to navyše. Bežať bude na vlastnom operačnom systéme, ktorý dostal názov Ambient OS.

zdroj fotografie: Essential

Nenechaj si ujsť
Stvoriteľ Androidu predstavil Essential: Bezrámikový smartfón nabitý úžasnými technológiami

Nesmierne cenená je zvýšená bezpečnosť tohto prístroja, ktorý neukladá takmer žiadne osobné údaje na vzdialené cloudové úložiská. Všetky totižto skladuje lokálne a ak si teda potrpíš na súkromie, zo všetkých inteligentných asistentov je tento pre teba najvhodnejší. Nanešťastie však jeho cena a dostupnosť zatiaľ známa nie je, rovnako ako bližšie detaily. Domáci asistent Essential Home je aktuálne vo fáze vývoja a pre viac detailov si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]