Dnešok jednoznačne patrí otcovi najvyužívanejšieho operačného systému sveta, Andymu Rubinovi. Ten síce má zarobené peniaze na niekoľko životov dopredu a ako sám prehlásil, mohol by len bezcieľne cestovať po svete a užívať si bezstarostného života, no to on nechce. Jeho cieľom je prinavrátiť do technológií vášeň, ktorú z nich cítiť čoraz menej.

Presne z tohto dôvodu sa pustil do behu na dlhú trať a založil spoločnosť, o ktorej budeš s veľkou pravdepodobnosťou počuť čoraz častejšie. Pre istotu si teda dobre zapamätaj jej názov – Essential, čo by sa voľne dalo preložiť slovíčkom nevyhnutný. Presne taký bol totižto príchod tejto spoločnosti. Tá odhalila okrem svojho prvého smartfónu s bezrámikovým displejom aj doposiaľ najzaujímavejšieho domáceho inteligentného asistenta. Ten nesie jednoduchý názov Essential Home a jeho najväčším lákadlom je jednoduchý, no poriadne lákavý dizajn.

zdroj fotografie: Essential

Každý moderne zariadený príbytok by spolu s týmto šikovným pomocníkom a dizajnérskym doplnkom v jednom vyzeral ešte lepšie, ako kedykoľvek predtým. Navyše by bol aj omnoho inteligentnejší. Essential Home zvládne všetko to, čo konkurencia od Googlu či Amazonu, pričom k tomu pridáva ešte čo-to navyše. Bežať bude na vlastnom operačnom systéme, ktorý dostal názov Ambient OS.

zdroj fotografie: Essential

Nenechaj si ujsť
Stvoriteľ Androidu predstavil Essential: Bezrámikový smartfón nabitý úžasnými technológiami

Nesmierne cenená je zvýšená bezpečnosť tohto prístroja, ktorý neukladá takmer žiadne osobné údaje na vzdialené cloudové úložiská. Všetky totižto skladuje lokálne a ak si teda potrpíš na súkromie, zo všetkých inteligentných asistentov je tento pre teba najvhodnejší. Nanešťastie však jeho cena a dostupnosť zatiaľ známa nie je, rovnako ako bližšie detaily. Domáci asistent Essential Home je aktuálne vo fáze vývoja a pre viac detailov si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú