Elon Musk ako CEO niekoľkých inovatívnych spoločností, medzi ktoré patrí aj Tesla, ich dokázal priviesť k mnohým úspechom. Práve Tesla prednedávnom zaznamenala ďalší veľký míľnik, keď oficiálne odhalila Model 3 a prvých 30 kusov už odovzdala zákazníkom. Muska však toto odovzdávanie nenechalo chladným a v úprimnom prejave vyjadril ako veľa preňho a pre spoločnosť zákazníci znamenajú.

Tesla za tie roky svojho pôsobenia dokázala prekonať mnoho technologických prekážok a vyvinúť jedinečné elektromobily. Po Model S a Model X nedávno konečne nastala chvíľa odhalenia Modelu 3, ktorý je prvým cenovo dostupným elektrickým automobilom spoločnosti. Na jeho vývoji inžinieri pracovali dlhé roky. Pred pár týždňami mal Elon tú česť odhaliť prvý produkčný kus, no tých bude už čoskoro omnoho viac. Po prvom vyrobenom modeli prišlo na rad prvých 30 zákazníkov, teda zamestnancov spoločnosti, ktorí si mohli svoj elektromobil prevziať počas špeciálneho odovzdávania.

Emotívny prejav hovoril za všetko

CEO Tesly po prezentovaní vyjadril svoju vďaku všetkým zákazníkom, ktorí si túto novinku predobjednali. Mnohí z nich totiž strávili dlhé dni čakaním na ulici, len aby mohli byť na čakacej listine medzi prvými. Úprimnosť Muskových slov naznačoval aj fakt, že sa pri svojom emotívnom prejave dokonca chvel pri týchto slovách:

Veľmi nám na tom záleží, naozaj si to ceníme. Budeme robiť všetko preto, aby ste svoje auto dostali čo najskôr.

zdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Poriadne sa posaď a vychutnaj si Teslu Model 3 oficiálne: Jedinečný interiér, prvé jazdy a revolúcia, na ktorú čakal celý svet

Nasledujúce mesiace budú pre Teslu pri výrobe Modelu 3 hotovým „peklom“. Počet objednávok je enormný a výrobná linka bude musieť tento elektromobil vyrábať zo súčiastok dovážaných zo zahraničia. Toto významné, no zároveň veľmi zložité obdobie je pre americkú spoločnosť prelomovým.

Zákazníci sú priorita číslo jedna

Zákazníci očakávajú svoj predobjednaný Model 3 čo najskôr. Štandardná verzia môže k novým majiteľom doraziť až koncom roku 2018 a jej cena začína na úrovni 30 000 €. Za prémiový variant zákazníci zaplatia zhruba o 7 000 € viac. Výrobca sa ho bude skutočne snažiť dodať v pravý čas, čo vyjadril aj Elon Musk vo svojom príhovore. Pri ňom rozhodne neostal chladným žiaden z prítomných hostí, ale ani diváci pri živom vysielaní, no pokiaľ si ho nevidel, tak ho nájdeš v priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú