CEO Tesly sa nedávno zišiel s akcionármi na zasadnutí, kde mali hlasovať o zverejnení mien v predstavenstve spoločnosti. Zverejnenie by malo za následok každoročné voľby nových riaditeľov, no podľa výsledkov hlasovania ostane predstavenstvo v doterajšom zabehnutom systéme. Na tomto stretnutí tiež Elon Musk prezradil aj nové informácie ohľadne očakávanej Tesly Model Y. 

Prvé správy o Modeli Y sa objavili ešte v októbri 2015, ktoré Musk napísal na svoj Twitter. Vtedy na krátky čas dokonca zverejnil informácie o ďalšom elektromobile spoločnosti. Odvtedy sme však o tomto elektrickom SUV príliš mnoho nepočuli, nakoľko sa spoločnosť zamerala na predstavenie Modelu X a vývoj Modelu 3. To sa však teraz mení, nakoľko samotný Musk prezradil ďalšie vlastnosti, ktoré môžeme od novinky očakávať.

Tesla Model Y konceptzdroj fotografie: Screenshot/Car New/YouTube

Nenechaj si ujsť
Tesle sa práve podarilo zdvojnásobiť životnosť svojich batérií! Niekoľko rokov predtým, ako plánovali

Príchod je stanovený na rok 2019 a má ísť o SUV, ktoré bude menšie ako Model X, no zároveň prekoná rozmery Modelu 3. Podľa Muskových tvrdení bude Model Y omnoho jednoduchším elektromobilom. To sa týka najmä množstva káblov, ktoré sa v ňom budú nachádzať. Bude ich podstatne menej ako v doterajších modeloch spoločnosti, nakoľko tá už teraz upúšťa od doterajšieho elektrického systému s 12 V batériou.

model y

Najnovšia uniknutá fotografia

zdroj fotografie: Screenshot/AutoTimes/YouTube

Predošlé špekulácie hovorili o tom, že táto novinka bude mať kvôli úsporným opatreniam firmy základy v Modeli 3. Opak je však pravdou a CEO nakoniec potvrdil, že Model Y bude postavený na zbrusu novej platforme. „Existuje niekoľko výrobných možností, vďaka ktorým môžeme postaviť elektromobil tak, ako to doteraz nebolo pri žiadnom inom.“ Aj tieto slová naznačujú, že Model Y bude skutočne prelomovým SUV vo svete elektrických áut. Tešíš sa?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú