DRL (Drone Racing League) je spoločnosť zaoberajúca sa pretekmi dronov a ich vývojom. Rýchlosť hrá pri pretekoch podstatnú rolu a DRL ju preto posunula na úplne novú úroveň.

Stovky pokusov, omylov, zničených motorov a krutých pádov sa spoločnosti rozhodne vyplatili. Po mesiacoch tvrdej práce sa jej totiž podarilo vyvinúť doposiaľ najrýchlejší dron na svete — RACERX. Ten sa dokonca ihneď dočkal zapísania do slávnej Guinessovej knihy rekordov s nasledovnými rýchlosťami. Prelomom je priemerná rýchlosť 265.87 km/h a najvyššia dosiahnutá rýchlosť drona činí 289.32 km/h. Pre dosiahnutie takéhoto úspechu musel dron lietať tam a naspäť po akomsi meracom ihrisku veľkom 100 metrov. Oficiálny rekord potom vzišiel z priemeru rýchlostí všetkých letov.

Avšak, odhliadnuc od zdroja energie, je konštrukcia drona pomerne jednoduchá a tvorí ju iba niekoľko desiatok dielov. Jedná sa v podstate o ručnú výrobu pomocou termoplastického polyuretánu z 3D tlačiarne, uhlíkového vlákna, medeného drôtu a spojovacích prvkov. Elektronické ovládanie rýchlosti majú na starosti komponenty BEEROTOR 80A 10S umiestnené navôkol stredu podvozku.


zdroj fotografie: DLR

Nenechaj si ujsť
Špeciálna verzia DJI drona má 4K kameru aj o 315 € nižšiu cenu ako obyčajný model predávaný na Slovensku

Každú vrtuľu poháňa motor, ktorý dokáže vykonať až 43 000 otáčok za minútu. Celkovo pritom dron váži iba okolo 800 gramov. Chlapíci z New Yorku si rozhodne zaslúžia veľkú pochvalu za to, kam až dotiahli svoju niekoľkoročnú prácu. Spočiatku zápasili s horiacimi prototypmi, no dnes sa už môžu pochváliť certifikátom od Guinessovej knihy rekordov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP