Doogee predstavil nový smartfón do série Shoot pod označením 2. Séria Shoot kladie veľký dôraz na kvalitu fotografií a experimentuje s duálnym fotoaparátom pri zachovaní nízkych cien zariadení.

Doogee Shoot 2 je smartfón s pomerne jednoduchou konštrukciou zo zatiaľ bližšie nešpecifikovaného materiálu. Na prvý pohľad poteší užívateľsky vymeniteľná batéria s kapacitou 3360 mAh. Na prednej strane je umiestnený 5-palcový HD IPS displej, pod ktorým °si miesto našla čítačka odtlačkov prstov integrovaná v domovskom tlačidle. Výrobca deklaruje detekciu a odomknutie za 0,1s a schopnosť rozlíšiť odtlačok pri akomkoľvek otočení prstu. Nad displejom je okrem slúchadla umiestnená predná kamera so širokým 88° zorným uhlom.

Doogee Shoot 2Zdroj fotografie: Doogee

Zobraziť cenu Doogee Shoot 2

Ešte zaujímavejší pri tomto smartfóne je zadný duálny fotoaparát. Tvoria ho 2 rozdielne 5 megapixelové snímače. Jeden zo snímačov je iba čiernobiely, nedokáže snímať farby. Vďaka tomu by mali byť výsledné fotografie podľa slov výrobcu ostrejšie, než z normálneho fotoaparátu. Druhý snímač vníma iba farby, výsledkom by mali byť fotografie s lepšou saturáciou. Výsledná fotografia je kombináciou obrazov oboch snímačov. Podľa slov výrobcu je to najlepšie vidieť, ak zakryjeme jeden snímač, napríklad farebný, dostaneme ostrú čiernobielu fotografiu. Fotoaparát sa môže pýšiť aj dvojnásobným optickým zoomom, ktorý je v tejto cenovej kategórii naozaj prekvapením.

Zdroj fotografie: Doogee

K dispozícii budú 2 hardvérové konfigurácie. Prvá, lacnejšia bude s 1 GB operačnej pamäte RAM a 8 GB interným úložiskom. Druhá, rozšírenejšia verzia ponúkne až 2 GB pamäte RAM a 16 GB interné úložisko. Poháňa ho štvorjadrový procesor MediaTek MT6580A taktovaný na 1,3 GHz. S týmto hardvérom je Doogee Shoot 2 cielený na nenáročných užívateľov, ktorí chcú kvalitný fotoaparát.

Zdroj fotografií: Doogee

Doogee si pri výrobe dalo záležať aj na implementáciu najnovšieho operačného systému Android 7.0. Vďaka nemu ponúkne Shoot 2 veľa nových funkcií, ako je napríklad možnosť pokročilého multitaskingu, ktorý umožňuje otvorenie 2 aplikácií naraz. Prepracované boli aj nastavenia, ktoré sa dokážu otvoriť ako vysúvací bočný panel a neovplyvnia tak fungovanie inej aplikácie. Na SMS správy je možné odpovedať priamo z panelu notifikácií. Toto a ešte veľa ďalších noviniek ponúkne Doogee Shot 2. Doogee Shoot 2 je v predaji už teraz za cenu 67 € pre verziu s 1 GB RAM / 8 GB ROM.

Doogee Shoot 2Zdroj fotografie: Doogee

Doogee Shoot 2Zdroj fotografie: Doogee

Pošli nám TIP na článokNovinky