Nezabudol sa pritom odvolať na klasické americké filmy ako Odviate vetrom, ktoré označil za mnohonásobne lepšie. Poznamenal tiež, že USA majú s Južnou Kóreou dosť problémov v oblasti obchodu, logicky sa mu preto nepáčilo, že ocenenie získala juhokórejská produkcia.

Staronový prezident USA je tiež hlasným kritikom „woke“ kultúry, ktorá oslavuje rodovú a sociálnu rovnosť a bojuje proti rasizmu či diskriminácii. Trump ju vníma ako hrozbu pre tradičné americké hodnoty a kritizuje ju za presadzovanie ideologického extrémizmu, rozdeľovanie spoločnosti a potláčanie slobody prejavu.

Unsplash

Trump počas svojej kampane a po zvolení za prezidenta sľúbil odstrániť „woke“ politiku zo škôl a univerzít, ako aj vládnych inštitúcií. Sľubuje napríklad rušenie programov diverzity a rovnosti, hovorí aj o zákaze diskusie o rodovej identite.

Nič sa nezmení, reaguje analytik

Aj keď Trump vo svojom vyjadrení o zmenách v Hollywoode vyzerá odhodlane, podľa analytikov sa po vymenovaní ambasádorov nič zasadné nezmení. Pre BBC to potvrdzuje aj dlhoročný filmový analytik Lucas Shaw.

Vníma týchto ľudí ako spojencov a využije ich na diskusiu o zmenách v Hollywoode, neviem si však predstaviť, že by John Voight, Sylvester Stallone a Mel Gibson vedeli prísť s receptom, ako zvýšiť popularitu káblových televízií, zvýšiť ziskovosť streamovacieho segmentu alebo prinútiť Čínu, aby v kinách premietala viac hollywoodskych filmov.“

Analytik tiež dodáva, že čerstvý Trumpov krok je len ďalšou politickou hrou. „Hollywood má tendenciu podporovať skôr Demokratov ako Republikánov, takže slúži ako efektívny nástroj Trumpovej kritiky.“

Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP