V dnešnej dobe a predovšetkým pri dnešných cenách napríklad vlajkových lodí smartfónov čoraz viac používateľov siaha po smartfóne z druhej ruky. Aj keď si najnovšie zariadenia často držia svoju cenu aj po niekoľkých mesiacoch či rokoch, v mnohých prípadoch je to stále výhodnejšie, než kúpa nového zariadenia. Všetko však má svoje výhody, ale aj nevýhody.

Za nevýhodu možno považovať určité opotrebovanie či nevedomosť toho, ako bývalý majiteľ so svojim smartfónom narábal. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že je všetko v poriadku, nie vždy to tak musí byť.

Určité súčastiastky sa po niekoľkých rokoch jednoducho opotrebujú a pokazia, nakoľko nič nevydrží večne. Čínska spoločnosť sa v najnovšom prieskume zaoberala práve súčiastkami, ktoré sa kazia najčastejšie.

Prečítajte si tiež!
Samsung dokázal spraviť s Galaxy S10 neuveriteľné veci. Oficiálne načal novú éru smartfónov

Zaujímavé výsledky

Tie pozostávajú z testovania takmer milióna používaných smartfónov. Prieskum vykonala čínska spoločnosť OptoFidelity, ktorá sa zaoberá automatizovaným testovaním smartfónov pre spoločnosti rôzneho druhu. Dobrou správou je, že chyby boli odhalené len v prípadoch, ktoré tvoria necelé 4 % a v tabuľke nižšie si môžeš pozrieť najčastejšiu príčinu, respektíve súčiastku, ktorá je najviac náchylná na opravy.

Ak si aj ty tipoval, že displej obsadí s prehľadom prvú priečku, zrejme nie si jediný, ktorý tipoval nesprávne. Displej totiž v prieskume zaznamenal veľmi malé percento. Nechceným víťazom sa teda stali fyzické tlačidlá smartfónov, ktoré za sebou nechali LED indikáciu, reproduktor či konektor.

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú