Jedným z najočakávanejších smartfónov v tomto roku bol rozhodne aj nový zabijak vlajkových lodí. Krátko po odhalení OnePlus 5 vyšli na povrch skutočnosti, ktoré mu ale vôbec nerobia pozitívnu reklamu. Ku klamlivým výsledkom benchmarkových testov sa teraz pridávajú pochybnosti o schopnostiach duálneho fotoaparátu.

Po dlhých mesiacoch netrpezlivého čakania bol v utorok, 20. júna, konečne predstavený ďalší model z rodiny „zabijakov vlajkových lodí“. Ten však fanúšikov hneď zaskočil dizajnom, ktorý sa až nápadne podobá na iPhone 7 Plus. Tí, ktorí zaťali zuby a zmierili sa s finálnou podobou však ostali zaskočení správami o podvádzaní v benchmarkových aplikáciách. To však nie je jediný problém, ktorý sa od predstavenia tejto dlho očakávanej vlajkovej lodi vyskytol.

oneplus 5zdroj fotografie: OnePlus

Nenechaj si ujsť
Nekalé praktiky sú tu opäť. OnePlus 5 taktiež podvádzalo v benchmarkoch, aby dosiahlo vyššie skóre

Na svetlo sveta sa teraz dostali informácie, že duálny fotoaparát, ktorý obýva zadnú stenu OnePlus 5, v skutočnosti nedisponuje 2-násobným optickým zoomom. V aplikácií fotoaparátu však používateľ vidí túto možnosť priblíženia. To sa môže zdať ako dôveryhodný dôkaz toho, že sa v smartfóne táto funkcia nachádza podobne ako pri konkurentovi od Apple. Skutočnosť sa ale od pravdy trocha líši, a to tým, že teleobjektív fotoaparátu dokáže poskytnúť iba 1,6-násobné optické priblíženie. Pri 2-násobnom zoome je už využívaná jeho digitálna verzia.


Tento fakt potvrdil aj samotný spoluzakladateľ OnePlus, Carl Pei. Ten však tvrdí, že digitálny zoom v ich najnovšej vlajkovej lodi je bezstratový, a to vďaka multiframe technológii SmartCapture. Presnejšie detaily o nej ale nevieme. Je preto veľmi mätúce, prečo OnePlus uvádza pri svojom piatom zabijakovi vlajkových lodí možnosť 2-násobného optického priblíženia duálneho fotoaparátu na objekt, keď je realita iná. Ako veľmi to ovplyvní výslednú kvalitu fotografií, zatiaľ nie je známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP