Jedným z najočakávanejších smartfónov v tomto roku bol rozhodne aj nový zabijak vlajkových lodí. Krátko po odhalení OnePlus 5 vyšli na povrch skutočnosti, ktoré mu ale vôbec nerobia pozitívnu reklamu. Ku klamlivým výsledkom benchmarkových testov sa teraz pridávajú pochybnosti o schopnostiach duálneho fotoaparátu.

Po dlhých mesiacoch netrpezlivého čakania bol v utorok, 20. júna, konečne predstavený ďalší model z rodiny „zabijakov vlajkových lodí“. Ten však fanúšikov hneď zaskočil dizajnom, ktorý sa až nápadne podobá na iPhone 7 Plus. Tí, ktorí zaťali zuby a zmierili sa s finálnou podobou však ostali zaskočení správami o podvádzaní v benchmarkových aplikáciách. To však nie je jediný problém, ktorý sa od predstavenia tejto dlho očakávanej vlajkovej lodi vyskytol.

oneplus 5zdroj fotografie: OnePlus

Nenechaj si ujsť
Nekalé praktiky sú tu opäť. OnePlus 5 taktiež podvádzalo v benchmarkoch, aby dosiahlo vyššie skóre

Na svetlo sveta sa teraz dostali informácie, že duálny fotoaparát, ktorý obýva zadnú stenu OnePlus 5, v skutočnosti nedisponuje 2-násobným optickým zoomom. V aplikácií fotoaparátu však používateľ vidí túto možnosť priblíženia. To sa môže zdať ako dôveryhodný dôkaz toho, že sa v smartfóne táto funkcia nachádza podobne ako pri konkurentovi od Apple. Skutočnosť sa ale od pravdy trocha líši, a to tým, že teleobjektív fotoaparátu dokáže poskytnúť iba 1,6-násobné optické priblíženie. Pri 2-násobnom zoome je už využívaná jeho digitálna verzia.


Tento fakt potvrdil aj samotný spoluzakladateľ OnePlus, Carl Pei. Ten však tvrdí, že digitálny zoom v ich najnovšej vlajkovej lodi je bezstratový, a to vďaka multiframe technológii SmartCapture. Presnejšie detaily o nej ale nevieme. Je preto veľmi mätúce, prečo OnePlus uvádza pri svojom piatom zabijakovi vlajkových lodí možnosť 2-násobného optického priblíženia duálneho fotoaparátu na objekt, keď je realita iná. Ako veľmi to ovplyvní výslednú kvalitu fotografií, zatiaľ nie je známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú