Prípady nezodpovedného využívania funkcie FSD od Tesly stále pribúdajú a prichádzajú čoraz kurióznejšie prípady zneužívania tohto systému. Sledovanie videí za volantom Tesly so zapnutým autopilotom, jazda pod vplyvom alkoholu či „poobedný šlofík“, sú už zrejme príliš mainstreamové kúsky.

Novým kráľom ľudskej hlúposti a nezodpovednosti je americký YouTuber a TikToker Blade Messick, ktorý posadil za volant svojho Modelu X malého psa. Na prípad upozornil portál Electrek.

Ten na svojej sociálnej sieti TikTok zverejnil video Tesly Model X, v ktorej sa na mieste vodiča nenachádza žiadna ľudská osoba. Sedí tam totiž malý pes a o šoférovanie sa zrejme stará zapnutý autopilot.

Nie je jasné, kto za týmto šialenstvom stojí

Nakoľko v spomínanej Tesle nie je vidieť žiadnu osobu ani na mieste spolujazdca, ani na zadných sedadlách, nie je jasné, kto sa týmto šialenstvom stojí. Blake totiž video natočil z iného auta a z celej situácie bol zdanlivo prekvapený.

Tento mladík sa ale natáčaním podobných šialeností živí a dokonca do nich následne „nenápadne“ umiestňuje reklamu v rôznych formách. Aj spomínané video na TikToku začína záberom na jeho topánku, na ktorej je napísané „sub 2 Blake“ (odoberaj Blakeov kanál), takže je možné, že sa predsa len jednalo o jeho počin.

Portál Electrek sa ho spýtal na bližšie informácie ohľadne videa a jeho reakcia bola jednoznačná. Údajne okolo Tesly „iba prechádzali“ a keď si všimli, že na mieste vodiča sedí pes, jednoducho ho začal natáčať.

Na záver povedal, že on sám za týmto bláznivým a nebezpečným činom nestojí, no priznal, že ho takýmto spôsobom mohol „vytrolliť“ nejaký z jeho kamarátov, ktorí sa taktiež venujú točeniu videí na internet.

Stále sa dá oklamať

Posledné mesiace nám dokázali, že na zodpovednosť niektorých ľudí sa nemožno spoliehať. Množstvo vodičov beta funkciu Tesly s názvom Full-Self Driving (FSD) využívala tým, že autu prenechali plné riadenie, ktoré absolútne nekontrolovali.

Flickr/Twitter @jasondebolt (úprava redakcie)

Tesla preto zaviedla kontrolu zdatností vodiča pre všetkých, teda aj pre už existujúcich zákazníkov, ktorí si za softvér Full-Self Driving zaplatili v minulosti. Nový softvér monitoruje správanie vodiča na cestách počas siedmych dní. Následne systém vyhodnotí, či je šofér spoľahlivý a zodpovedný. Až potom mu udelí prístup na stiahnutie pokročilého autopilota. Túto funkcionalitu však očividne naďalej možno oklamať.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú