Ďalší bizár: Majiteľovi novej Tesly Model Y prasklo sklo počas státia v garáži
Elektromobily Tesla neustále trpia nedostatkami v oblasti kvality spracovania. Na tieto nedokonalosti však doplácajú najmä spotrebitelia. Ako sa ukázalo aj v prípade Michaela Fishera, ktorému z ničoho nič prasklo sklo na jeho takmer novom Modeli Y, kvalita je stále veľký problém. O téme informoval portál InsideEVs.
Podobné problémy kedysi dávnejšie zažíval aj Model 3, pričom pred pár mesiacmi sme priniesli článok, ako sa sklá zadných dverí samovoľne rozbíjajú na najlacnejšom elektromobile americkej automobilky. V jednom prípade sa dokonca rozbilo aj panoramatické sklo na streche vozidla počas jazdy, kedy na zadných sedadlách sedeli malé deti majiteľa auta.
Toto rozhodne nie sú príjemné situácie a nakoľko sa nejedná o jeden, alebo dva prípady od začiatku výroby, problém zrejme bude niekde vo výrobnom procese. Posledný prípad Michaela Fishera naznačuje, že týmto problémom môžu trpieť aj Modely Y.
Problém, ktorý by mala automobilka riešiť
Vo videu, ktoré Fisher zverejnil na YouTube, môžeš vidieť jeho Model Y zaparkovaný v garáži. V popise videa uvádza, že auto stálo zaparkované 24 hodín a teplota v miestnosti dosahovala 21 stupňov Celzia, takže k tepelnému šoku dôjsť nemohlo.
Aj keď kamera z jeho garáže priamo nezachytáva rozbitie samotného skla, zaznamenala zvuk, ktorý je evidentný. Na druhý deň ráno sa šiel k svojmu autu pozrieť a skonštatoval, že toto sa môže stať hociktorému majiteľovi elektromobilu Tesla. Na svojom Modeli Y mal pritom najazdených iba 2500 km.
V predchádzajúcich prípadoch, kedy praskali sklá na Modeloch 3, si niektorí majitelia všimli, že dvere na ich autách správne nedoliehajú, čo mohlo spôsobiť pnutie, ktoré následne časom vyústilo až k „explózii“ skla.
Tesly sú dosť známe tým, že jednotlivé časti karosérie na seba nie vždy presne dosadajú a všeobecne za nemeckou kvalitou veľmi zaostávajú. Jedna vec je však vizuálna nedokonalosť a druhá, ak tieto nedostatky spôsobujú technické problémy, ktoré môžu vyústiť k poškodeniu samotného auta, ako vo vyššie spomenutých prípadoch.
Otázne je, prečo automobilka tieto problémy nijakým spôsobom nerieši. Je evidentné, že problém nastáva už pri samotnej výrobe elektromobilu, preto by bolo dobré zlepšiť výrobný proces v tejto oblasti, no je tu aj tá možnosť, že Tesla jednoducho nedokáže zvýšiť kvalitu výroby, ktorá by eliminovala technické nedokonalosti vyúsťujúce až k praskaniu skiel na ich autách.
Čítajte viac z kategórie: Elektromobilita
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Európska únia opäť pretláča elektromobily. Chce predĺžiť finančnú výnimku, ktorá má odpísať spaľováky
BMW ide po Tesle. Nemci ukázali špičkové EV s dojazdom 900 km, ktoré pochová Model 3
Legendárny model Renaultu sa vrátil. Testoval som ho a zarazil ma nielen dizajnom, ale aj dojazdom
Jazdná dokonalosť v kontroverznom balení. Nové BMW X3 potešilo dojazdom, má však nečakanú slabinu
Naše automobilky majú veľký problém. Európske cesty zaplavia lacné elektromobily čínskej značky
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Gábor Gál si vypočul roszudok: Špecializovaný trestný súd rozhodol o osude exministra
Odborníčka radí, ako spravovať rodinný rozpočet počas materskej: Podrobný návod v 3 krokoch (ROZHOVOR)
Český miliardár Daniel Křetínský: Stal sa novým šéfom 500-ročnej britskej pošty. Kúpil ju za 4,17 miliardy eur
Stovky ľudí môžu prísť o pomoc: Kľúčové centrum zastavuje liečbu pre pacientov VšZP
Obľúbenú destináciu Slovákov zachvátili požiare, teploty presahujú hranicu 40 stupňov
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Milovaný pohon Slovákov končí. EÚ chystá devastačné zmeny, ktoré ho pochovajú
- Jazdná dokonalosť v kontroverznom balení. Nové BMW X3 potešilo dojazdom, má však nečakanú slabinu
- Volkswagen vráti do áut milovaný prvok všetkých vodičov. Nasledovať ho má aj Škoda, Audi a Seat
- Dacia spôsobí cenovú revolúciu. Chystá elektromobil pod 15 000 eur, poznáme dojazd aj parametre
- Naše automobilky majú veľký problém. Európske cesty zaplavia lacné elektromobily čínskej značky
-
- O toto išlo Rusom celý čas. Obsadili jedno z najväčších ložísk dôležitej suroviny v Európe
- Americkí vedci nahradili v batériách meď týmto revolučným materiálom a výsledok ich šokoval. Svet elektromobility to môže úplne zmeniť
- Milovaný pohon Slovákov končí. EÚ chystá devastačné zmeny, ktoré ho pochovajú
- Legendárny model Renaultu sa vrátil. Testoval som ho a zarazil ma nielen dizajnom, ale aj dojazdom
- Jazdná dokonalosť v kontroverznom balení. Nové BMW X3 potešilo dojazdom, má však nečakanú slabinu
-
- O toto išlo Rusom celý čas. Obsadili jedno z najväčších ložísk dôležitej suroviny v Európe
- Milovaný pohon Slovákov končí. EÚ chystá devastačné zmeny, ktoré ho pochovajú
- Napájala by celý svet až 2 roky. V Európe našli pod zemou masívne ložisko „čistej energie”
- Majitelia spaľovákov sa chytajú za hlavu. Batérie v elektromobiloch sú trvácnejšie, než ich autá
- Volkswagen vráti do áut milovaný prvok všetkých vodičov. Nasledovať ho má aj Škoda, Audi a Seat
Uniknuté dokumenty odhalili problémy Nissanu. Reštrukturalizácia už začala
46 stupňov v tieni a výstrahy naprieč kontinentom. Európa zažíva extrémne leto
EÚ odobrila dotácie na elektrinu pre firmy. Podmienkou sú investície do úspor
Svet sa rozpadá na kusy. Guterres vyzýva na urgentné financovanie rozvoja
Vývoz dielov F-35 pre Izrael prešiel súdnou skúškou. Britský súd potvrdil kontroverzné licencie
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP