Crashtest Xiaomi Mi5 priniesol nelichotivé výsledky

Teraz čítate
Crashtest Xiaomi Mi5 priniesol nelichotivé výsledky

banner-mi5Xiaomi Mi5 je nepochybne jednou z najžiadanejších a najvýkonnejších vlajkových lodí na svete. Ukázalo sa, že viac ako ročné čakanie malo zmysel. Mi5 so svojím výkonom vedie rebríček smartfónov za prvý kvartál roka 2016. Výkon však nie je všetko. Ako si smartfón viedol v crashteste?

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ako iste viete, Xiaomi Mi5 prichádza s luxusnou kombináciou skla a kovu. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že novinka znesie aj tvrdšie zaobchádzanie, no nasledujúce video ukazuje pravý opak. V priloženom videu je testovaná štandardná verzia. Video začína testovaním odolnosti voči poškriabaniu, v ktorom si novinka počína slušne. Predná aj zadná časť pokrytá odolným sklom preukazuje výbornú odolnosť, kovové rámiky na krajoch sú na poškriabanie náchylnejšie, no nejde o nič hrozné.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


V druhej časti sa smartfón podrobil tepelnému testu. Na pár sekúnd sa k displeju zariadenia priblížil plameň. V okamihu môžeme vidieť niekoľko mŕtvych pixelov, no po chvíli, keď sa teplota zníži, sa všetko vráti do normálnu. Najťažšou časťou testu je test ohýbania. Na videu môžeme vidieť ako prekvapivo ľahko sa nové Xiaomi zlomí. Podľa videa je hlavnou príčinou to, že spoločnosť pri výrobe nepoužila tie najkvalitnejšie materiály.

Odradil vás crashtest od prípadnej kúpy zariadenia?

Zdroj: Gizmochina.com, Youtube

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Patrik Bendik
Som študentom vysokej školy, ktorý sa zaujíma o nové technológie, rád skúma, zisťuje, porovnáva a kriticky myslí. Členom redakcie som s väčšími prestávkami od januára 2016.
 • peterpan

  fuuu tak toto je riadny fail.. slusna „kvalitka“ aspon vidno z akych smejdovych materialov je a kde sa setrilo najviac..

 • lobusko

  podľa mňa ok. Je to tel o niekoľko stoviek lacnejší ako podobne výkonný, tak niekde sa to muselo odzrkadliť.
  keby som si ten telefón kúpil, tak aspoň viem, že nebudem na pive telefón ohýbať :)

 • Jiří Fiala

  Odolnost samotneho telefonu je nepodstatna, soudny clovek si na nej koupi tohle: http://www.powerfulcase.com/love-mei-powerful-rugged-case-for-xiaomi-mi-5.html

 • Peter

  Fuha, tak toto je silná káva. Vo vrecku asi dlho nevydrží. Zvažoval som jeho kúpu. Uz nezvažujem. Veď to zlomí aj dieťa.

 • Patricius

  1:57 tie ruky :D si isto pomyslel wtf