banner-le2

Včera sme sa dočkali oficiálneho predstavenia úplne prvého smartfónu, ktorý vznikol zo spolupráci výrobcov LeEco a Coolpad. Cool 1 bude útočiť vo vyššej strednej triede a konkurovať bude nedávno predstavenému Xiaomi Redmi Pro, ktorý tiež prišiel s duálnym fotoaparátom.

Oficiálne ceny v Číne nám doslova vyrazili dych. Predsa len, 154 € za smartfón s osemjadrovým Snapdragon 652 procesorom, 3 GB RAM, duálnym fotoaparátom a 4060 mAh batériou je rozhodne veľmi dobrá kúpa. Cool 1 si však za takúto cenu budú môcť zaobstarať len čínski záujemcovia a my sme odkázaní na internetových predajcov, ktorí si čo to prihodia. Smartfón už do svojej ponuky stihol zaradiť aj overený e-shop iBuygou.com, ktorý ho ponúka za cenu od 232 € za verziu s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom. Cena ďalšej pokračuje na čiastku 281 € za model so 4 GB RAM a 32 GB ROM a končí na 310 € za model so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom. Za veľmi malý príplatok môžete navyše získať dvojročnú záruku a e-shop ponúka aj doručenie bez nutnosti platby DPH.

TIP: iBuygou.com mení podmienky pri doručení! Pozrite sa, na čo si musíte po novom dávať pozor

cool1-13

Cool 1 disponuje dizajnom podobným smartfónom LeEco a prémiovou kovovou konštrukciou v troch farebných prevedeniach. Displej má uhlopriečku 5.5-palcov a FullHD rozlíšenie. O vysoký výkon sa netreba báť vďaka procesoru Snapdragon 652 a 3/4 GB operačnej pamäti RAM. Úložisko je možné získať v kapacitách 32 GB a 64 GB. Nový smartfón sa predviedol aj duálnym fotoaparátom, ktorý tvoria dva 13 MPx snímače. V smartfóne je možné používať dve SIM karty a vychutnávať si 4G pripojenie, no, bohužiaľ, bez 800 MHz frekvencie.

TIP: Cool 1 oficiálne: Veľký konkurent Xiaomi Redmi Pro

cool1-17

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom