banner-le-max-2
Rozmach smartfónov s duálnym fotoaparátom je tento rok naozaj markantný. Niekoľko mesiacov dozadu prišlo ambiciózne LeEco s novou akvizíciou. Jednalo sa o odkúpenie väčšinového podielu v spoločnosti, ktorá je známa aj v našich končinách – Coolpad. Všetko nabralo rýchly spád a obe spoločnosti sa zhodli, že spolu pripravia nadupaný smartfón, ktorý očarí masy po celom svete. 

A tak bol dnes oficiálne predstavený historicky prvý smartfón z novej spolupráce dvoch ambicióznych čínskych spoločností. Cool 1 je zameraný na strednú vyššiu triedu, v ktorej to nemá práve najľahšie. Na svoju konkurenciu však tasí naozaj silný kaliber. Základom je nádherná kovová unibody konštrukcia, ktorá má elegantne vyriešené predely antén na zadnej strane. Povrch hliníka na zadnej strane je pokrytý matným náterom. Predná strana ukrýva 5,5-palcový IPS FullHD displej. O výkon sa postará úspešný osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 652, ktorému do tandemu nahráva 3 / 4 GB RAM a 32 GB, respektíve 64 GB internej pamäte pri najvybavenejšej verzii smartfónu.

LeEco Le 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

cool1-12

TIP: Xiaomi Redmi Pro oficiálne

Vo výbornom svetle sa konečne ukazuje aj použitie väčšej, až 4060 mAh batérie, ktorú je možné opätovne dobiť cez reverzibilný USB Type-C konektor. Android 6.0 Marshmallow ako operačný systém dopĺňa známa nadstavba eUI od LeEco. Duálny fotoaparát! Vskutku mnoho výrobcov podľahlo tejto inovatívnej technológii fotoaparátov v smartfónoch, a to je pred nami tento rok ešte množstvo pripravovaných noviniek. Cool 1 disponuje na zadnej strane dvomi 13 MPx snímačmi s clonou f/2.0, z ktorých jeden zachytáva farebný obraz, zatiaľ čo sekundárny snímač má na starosti čierno-biele farby.

cool1-2

Selfie snímač dosahuje rozlíšenie 8 MPx. „Čerešničkou“ na torte je zachovanie prítomnosti 3.5 mm audio jacku. Smartfón podporuje aj DualSIM a 4G mobilné pripojenie, no len na frekvenciách 850, 900, 1800, 2100 a 2600 MHz. LeEco spolu s Coolpadom sa rozhodli, že cenu tejto novinky nastavia poriadne agresívne. K dispozícii sú celkovo tri verzie za nasledovné ceny, ktoré vás určite presvedčia, že Cool 1 má zarobené na značný úspech. Predaj v Číne štartuje 24. augusta.

Cool 1 (3 GB RAM + 32 GB ROM) –  147 €

Cool 1 (4 GB RAM + 32 GB ROM) –  201 €

Cool 1 (4 GB RAM + 64 GB ROM) –  228 €

cool1-17

Novinky