banner-iphone-7Apple je vo svete smartfónov veľmi rozhodujúca spoločnosť, od ktorej sa výrazne odvíjajú povinnosti čínskych dodávateľov. Keď sa gigant rozhodne urobiť objednávky na komponenty, výrobcovia dostanú priveľa práce a často dokonca musia uprednostniť výrobu pre Apple pred svojimi vlastnými produktmi.

Podobný problém vznikol v roku 2015, kedy sa vyrábali fotoaparáty značky Sony do iPhonu 5c. Dodávatelia boli tak zaneprázdnení, že dokázali dodať iba polovicu objednávok čínskym klientom. Ďalší veľký problém môže nastať medzi rokmi 2018 až 2020, kedy budú vyrábané AMOLED displeje pre kalifornského giganta. Aby sa tomu predišlo, štyri veľmi dôležite čínske spoločnosti – Oppo, Vivo, Huawei a BBK – sa spojili a investovali do výrobcu OLED displejov pod menom Royole.

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

foxconn-vyroba-nahladzdroj fotografie: Hardavenue

TIP: AMOLED displeje od Samsungu nájdeme budúci rok aj v iPhone 8

Vzniknúť by teda mohla akási lokálna továreň na ohybné AMOLED displeje, vďaka ktorej by sa už čínski výrobcovia nemuseli spoliehať na výrobné kapacity japonských a kórejských spoločností. Vďake tejto správe sme len dostali možnosť spraviť si obraz, aké má Apple ako výrobca smartfónov vysoké postavenie. Apple je veľmi dôležitý aj pre čínskych výrobcov, ktorí ho musia spoľahlivo zásobovať komponentami, no na druhej strane im spomaľuje vývoj a nestíhajú vyrábať pre iné, napríklad čínske spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom