Celý technologický svet netrpezlivo očakáva príchod nového vlajkového modelu spoločnosti Samsung. Ten má priniesť viaceré zaujímavé vylepšenia oproti predchádzajúcej generácii, pričom jeho hlavným lákadlom má byť zahnutý AMOLED displej s tenkými rámikmi po jeho stranách.

Ešte viac ako dva týždne predtým ako nám tento juhokórejský gigant svoje veľdielo predstaví sa k nám však dostáva jeho kópia, ktorá sa má na pripravovanú novinku podobať čo najviac. Nuž, neznalý človek by si na prvý pohľad tieto dva modely skutočne zmýliť mohol, no po bližšom skúmaní by zrejme každému ihneď došlo, že ide o lacný falzifikát. Smartfón pochádzajúci od bezmenného výrobcu totižto ponúka viacero komických prvkov, ktorými chcel napodobniť svojho omnoho prepracovanejšieho kolegu.

zdroj fotografií: PhoneArena

Hneď vrchná časť disponuje veľkým počtom nápadných senzorov, ktoré sa rozmerovo líšia od originálneho modelu. Okrem toho väčšina z nich pravdepodobne ani nie je skutočná a jedná sa tak len o bezvýznamné čierne bodky. Ďalšie prekvapenie čaká, respektíve nečaká na ľavom boku, na ktorom sa nenachádza samostatné tlačidlo slúžiace na spustenie inteligentného asistenta Bixby. Svojou nedokonalosťou zaujme aj strana zadná, ktorá síce ponúka celkom podarený vzhľad, no aj tu nastal jeden zásadný problém. Skener odtlačkov je totižto umiestnený presne tam, kde sa mal nachádzať snímač srdcového tepu, zatiaľ čo ten je zasa umiestnený na mieste, kde mal byť pôvodne situovaný spomínaný skener odtlačkov.

zdroj fotografií: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 príde vo farbe, ktorú ako prvý priniesol iPhone. Máme aj fotografie!

Teraz však tá najzábavnejšia časť. Tou je nepochybne displej, ktorý pri vypnutom stave nemusí vyzerať nijak zvláštne. Ihneď po zapnutí však vidno jeho obrovské čierne rámiky, ktoré majú pri vypnutom stave navodzovať dojem takmer bezrámikového zariadenia. Čerešničkou na torte je logo spoločnosti Samsung na spodnej strane pod displejom, ktoré sa na originálnej Galaxy S8-čke nachádzať nemá. Celkovo tak ide o poriadne nepodarený falzifikát, ktorý rozhodne neodporúčame nikomu kupovať, a to aj napriek tomu, že bude stáť len zopár eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom