Pokoril už aj Avatara. ČERNÁK je najzárobkovejším filmom novodobej histórie Slovenska
Slovenský film ČERNÁK ani sedem týždňov po uvedení v kinách neprestáva udivovať. Po rekordnom debute, kedy zaznamenal najlepší otvárací víkend v ére našej samostatnosti, si snímka Jakuba Kronera pripisuje ďalší významný míľnik. Stala sa najzárobkovejším filmom novodobej histórie Slovenska.
Druhý film o Mikulášovi Černákovi v našich kinách videlo už cez 400-tisíc divákov a jeho zárobky prekročili tri milióny eur. S celkovými tržbami 3,3 milióna eur ide o historicky najziskovejší film v slovenských kinách. Doteraz tento rekord držal sci-fi blockbuster Avatar: Cesta vody, pričom na tretie miesto ČERNÁK posunul svoju prvú časť s názvom MIKI.
Rebríček TOP najziskovejších filmov na slovenskom trhu:
- miesto – ČERNÁK – 400.289 divákov, tržby 3 263 349 eur
- miesto – Avatar: Cesta vody – 407 126 divákov, tržby 3 160 619 eur
- miesto – MIKI – 379 064 divákov, tržby 2 922 627 eur
- miesto – V hlave 2 – 401 279 divákov, tržby 2 777 161 eur

Na absolútny rekord návštevnosti nestačí
Návštevnosť i tržby filmu o Černákovi v najbližších dňoch ešte o niečo porastú, celkový rekord pri slovenských filmoch však nedávna novinka s istotou nepokorí. Doposiaľ ho drží historicko-dramatická snímka Bathory od Juraja Jakubiska, ktorú si od premiéry v roku 2008 v slovenských kinách prišlo pozrieť až 432-tisíc divákov.
Na rozdiel od Jakubiskovej Bathoričky úspech filmu ČERNÁK hranice nášho regiónu výrazne neprekročil. V Česku si film do kín prišlo pozrieť približne 28-tisíc divákov a zarobil tu bezmála šesť miliónov českých korún, ekvivalent 240-tisíc eur.
Film budú naďalej vysielať vybrané siete kín, následne sa príbeh Mikuláša Černáka dostane na streamovacie služby. Dátum online premiéry zatiaľ nie je známy, vieme však, že v prvej vlne dorazí na Netflix, kde diváci nájdu aj prvý diel s názvom MIKI. Neskôr bude dvojica filmov uvedená aj na streamovacej platforme JOJ Play, kde sa dočká aj špeciálnej rozšírenej verzie s vystrihnutými zábermi.
Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

RECENZIA Najlepšie sci-fi od čias Interstellar. Novinka od tvorcu Marťana nemá takmer žiadnu chybu

Štyri roky naň čakáme. Globálny hit sa vracia a dostal aj prídavok, ktorý si ľudia nevšimli

Zlomový moment pre streamovacie služby. Filmy už online tak skoro neuvidíš

Nová TV stanica ohromila Slovensko. Za pár dní ju videli státisíce, dostupná je takmer pre všetkých

Seriálový fenomén sa vracia. Nový trailer odhalil temný koniec jednej z najväčších hororových záhad
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Štyri roky naň čakáme. Globálny hit sa vracia a dostal aj prídavok, ktorý si ľudia nevšimli
- Kotly a tepelné čerpadlá skončili. Táto inovácia kúrením zarába peniaze
- Rusko má len 250 sekúnd na reakciu. Ukrajina ukázala novú balistickú raketu domácej výroby (VIDEO)
- Superpočítač odhalil 45-ročný ľudský omyl. Hviezdy vo vesmíre sú úplne iné, než sme si mysleli
- Toto nechceš zmeškať: Sony spustilo veľké zľavy, výpredaj stlačil ceny top hier na minimum
-
- Irán spustil pohromu z nebies: Každá druhá raketa nesie muníciu, ktorú zakázalo 100 štátov
- Slovenská hra spôsobila ošiaľ. Vývojári dosiahli za pár hodín to, čo plánovali celé týždne
- Gatesov jadrový reaktor dostal zelenú. Možno ho však stavia úplne zbytočne
- Američania niečo chystajú na Rusov. Prevážali „Putinov“ najmodernejší bojový systém
- Je to tu. Veľká služba spúšťa zásah, ktorý pocítia tisíce divákov
-
- Američania niečo chystajú na Rusov. Prevážali „Putinov“ najmodernejší bojový systém
- Americkí vedci vyliali do oceánu 65 000 litrov chémie. Tvrdia, že takto chcú zachrániť klímu
- Rusko má len 250 sekúnd na reakciu. Ukrajina ukázala novú balistickú raketu domácej výroby (VIDEO)
- Vojenskí experti v strehu. Čínska stíhačka J-35 dobehla USA unikátnou vlastnosťou
- Na ČSFD má 90 % a patrí k najlepším filmom súčasnosti. Slávu mu paradoxne priniesla zvláštna okolnosť
