banner-mi-max
Voda je jedným z najväčších prírodných živlov, ktorý dokáže prinášať, ale zároveň aj brať. Pokrýva až 71 % zemského povrchu a prichádzame s ňou do styku pri každodenných činnostiach. Naše milované a nie lacné zariadenia sa však s vodou príliš nemusia. Stačí malá nepozornosť a smartfón sa môže ocitnúť v neželanom kúpeli.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Iste, sú tu aj zariadenia, ktoré sú voči vode chránené. Je tu napríklad spoločnosť Sony, ktorá vyrába viacero modelov s certifikáciou, ktorá zaručuje určitý stupeň ochrany proti tekutinám. Ďalej netreba zabudnúť na najnovšiu vlajkovú loď od Samsungu, ktorá ponúka certifikáciu IP68, a tým pádom je taktiež vodeodolná. HTC, Lenovo (Moto) a Apple taktiež vyrábajú zariadenia s oficiálnou alebo neoficiálnou ochranou proti drobným kvapkám a slabšiemu dažďu. Nepríjemným faktom však ostáva, že čínski výrobcovia ochranu proti vode značne ignorujú. Jedným z týchto výrobcov je aj Xiaomi. Táto spoločnosť vyrába milióny zariadení, no bohužiaľ, ani jedno z nich nedisponuje žiadnou ochranou pred poškodeniami spôsobenými vodou. CEO spoločnosti, Lei Jun, sa však rozhodol prezradiť prečo tomu tak je.

Xiaomi Mi MAX 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi water
Podľa jeho slov každé, dokonca aj to najmenšie poškodenie smartfónu môže zapríčiniť stratu odolávania tekutinám. Ďalším dôvodom sú aj náklady, ktoré je potrebné vynaložiť na samotné zabezpečenie ochrannej certifikácie. Lei vraj už dlhšie uvažuje nad integráciou ochrany proti vode, no nie je to vraj lacná záležitosť a na cene zariadenia by sa to mohlo prejaviť 20 % až 30 % navýšením. S ohľadom na tieto tvrdenia to vyzerá tak, že fanúšikovia spoločnosti Xiaomi by sa mali vode radšej vyhýbať. Aspoň zatiaľ.

[tip color=“white“]TIP: Recenzia | Xiaomi Mi5: Prichádza nový kráľ čínskych smartfónov! [/tip]

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP