Pred pár dňami bol CEO spoločnosti Google, Sundar Pichai, hosťom televízneho rozhovoru, v ktorom povedal niekoľko zaujímavých myšlienok ohľadom vývoja umelej inteligencie. 

V poslednom období zažívame rozmach umelej inteligencie. Počujeme o nej snáď zovšadiaľ. Každá väčšia spoločnosť, ktorá ešte do vývoja umelej inteligencie nevstúpila, sa aktuálne snaží nastúpiť do tohto rozbehnutého kolosu. Umelá inteligencia je jednoducho trend, ktorý sa nedá zastaviť. Napriek tomu sme však ešte stále na začiatku.

Bude raz hľadať liek na rakovinu

O svoje myšlienky ohľadom umelej inteligencie sa podelil aj CEO spoločnosti Google, Sundar Pichai. Netreba asi pripomínať, že práve Google je jedným z najväčších ťahúňov v oblasti vývoja umelej inteligencie. Podľa Pichaia môže v budúcnosti umelá inteligencia pomôcť ľudstvu nájsť liek na liečbu rakoviny alebo vyriešiť svetové problémy súvisiace so zmenou klímy.

„Umelá inteligencia je jednou z najdôležitejších vecí, na ktorej ľudstvo pracuje. Je to oveľa hlbšie než elektrina alebo oheň. Aj keď je oheň dobrý, môže ľudí zabíjať. Naučili sa ho však využiť pre svoje dobro a my musíme taktiež prekonať tieto nevýhody.“ povedal Sundar Pichai.

Pripraví ľudí o prácu?

Sundar taktiež čelil otázke, či umelá inteligencia nepripraví určitých ľudí o svoju prácu. V tomto prípade pripustil, že niektorí ľudia by o prácu skutočne mohli prísť, no zároveň dodal, že svet vo všeobecnosti musí prijať túto zmenu. Poznamenal, že krajiny, ktoré nenájdu spôsob, ako asimilovať najnovšie technológie, nemajú veľkú šancu.

Umelá inteligencia v smartfónoch

Umelá inteligencia postupne začala prenikať aj do smartfónov. Procesory, ako Apple A11 Bionic či Kirin 970 od Huawei priamo implementujú umelú inteligenciu. Zatiaľ čo v prípade Applu slúži umelá inteligencia pre potreby FaceID a Animoji, v prípade Huawei je umelá inteligencia zodpovedná za automatické nastavenia fotoaparátu. Tieto funkcie ľudstvo určite nespasia, no čím viac spoločností sa do vývoja umelej inteligencie zapojí, tým viac funkcií v budúcnosti poskytne.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú