Skener odtlačkov sa dnes nachádza v takmer každom novo predstavenom zariadení, bez ohľadu na jeho výkonnostnú triedu. Existuje však skupina výrobcov, ktorá tieto snímače využíva len ako marketingové lákadlo, pričom je ich funkcionalita značne obmedzená. Čínske Bluboo, našťastie, do tejto nešťastnej skupiny nepatrí, čo ti plnohodnotne dokáže priložené video.

V ňom je vyobrazený smartfón Bluboo Dual, ktorý táto ambiciózna spoločnosť odhalila svetu zopár mesiacov dozadu. Jeho ústredným prvkom je duálny fotoaparát vytvárajúci snímky výnimočnej kvality, ktorému na zadnej strane robí spoločnosť práve skener odtlačkov prstov. Ten reaguje skutočne rýchlo a samotný smartfón môže byť s jeho pomocou odomknutý už za jednu desatinu sekundy. Okrem toho ale tento skener poslúži aj pri iných činnostiach, pri ktorých by si jeho využitie určite neočakával. Pre prezeraní videí alebo počúvaní hudby môžeš po povolení v nastaveniach pomocou tohto snímača zastaviť, respektíve opätovne spustiť daný súbor.

Nenechaj si ujsť
Bluboo Edge so zahnutým displejom rozobraný do poslednej skrutky na detailnom videu

Rovnako jednoducho môžeš vytvárať fotografie či snímky obrazovky. Aby toho nebolo málo, vďaka tomuto snímaču sa tiež môžeš orientovať v systéme, nakoľko po krátkom priložení prstu slúži aj ako klasická šípka späť. Ak na ňom prst pridržíš o čosi dlhšie, vrátiš sa na domovskú obrazovku.  Na nej sa zasa s jeho pomocou môžeš presúvať medzi jednotlivými kartami. Tieto zaujímavé  prídavné funkcie navyše nie sú viazané na zaznamenané odtlačky, takže ich môžeš využívať aj v tom prípade, že ti snímanie odtlačkov ako forma odomykania príliš neimponuje.

zdroj fotografie: Bluboo

Kúpiť Bluboo Dual za 116 €

Bluboo Dual tiež obsahuje 5,5-palcový FullHD displej vyrábaný spoločnosťou Sharp, nad ktorým sa nachádza 8 MPx selfie kamera. V jeho útrobách sa skrýva procesor MediaTek MT6737 s taktom 1,5 GHz, ktorému vypomáhajú 2 GB RAM pamäte. Pre používateľa je tiež dostupné 16 GB interné úložisko, ktoré možno rozšíriť vďaka hybridnej DualSIM funkcionalite o ďalších 256 GB. Spomínaný duálny fotoaparát kombinuje hlavný 13 MPx snímač s pomocným 2 MPx senzorom, ktorý slúži na zachytenie hĺbky ostrosti, čím vytvára prekrásny bokeh efekt. Nezabudlo sa ani na integrovanú 3000 mAh batériu či podporu OTG funkcionality.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom