Za posledné roky sa výbava smartfónov zmenila na nepoznanie. Nové modely disponujú fantastickou výbavou v podobe výkonných procesorov a nových, duálnych fotoaparátov. Tieto fotoaparáty nie sú výsadou už len drahých smartfónov a čoraz častejšie sa ocitajú aj v lacnejších zariadeniach. Jedným z nich bude aj nové Bluboo D1, ktoré dostane nie dva, ale hneď štyri snímače fotoaparátu!

Duálne fotoaparáty sú v poslednom období obľúbenou výbavou nových telefónov, pričom sa kvalita fotografií neustále zvyšuje. Doteraz boli duálne snímače fotoaparátu výsadou smartfónov väčších výrobcov ako Huawei a Xiaomi. Okrem nich sa však aj menší výrobcovia snažia zákazníkom priniesť túto vymoženosť, no za oveľa nižšie ceny. Do tejto skupiny sa tiež radí spoločnosť Bluboo, ktorá pracuje na novom modeli D1. Táto novinka čínskeho výrobcu bude disponovať dokonca až štyrmi snímačmi fotoaparátov. Dva z nich obsadia zadnú stenu D1-ky a dva si miesto nájdu na prednej strane smartfónu.

Koncept Bluboo D1

zdroj fotografie: Bluboo

Oba snímače fotoaparátu na zadnej strane budú disponovať rozlíšením až 21 MPx. Táto dvojica bude tvorená jedným RGB snímačom a jedným monochromatickým snímačom, ktorý má zabezpečiť fotografiám viac kontrastu. Povráva sa, že hlavný snímač zadného fotoaparátu dostane aj optickú stabilizáciu a bude schopný nahrávať videá v 4K rozlíšení. Bluboo nezabúda ani kvalitné selfie fotografie a z toho dôvodu sa rozhodlo vybaviť model D1 predným fotoaparátom, ktorý dostane až dva snímače s rozlíšením 16 MPx. Vďaka tejto ojedinelej výbave bude novinka schopná zachytiť „svojky“ v skvelej kvalite.

zdroj fotografie: Bluboo

Spolupráca týchto snímačov prinesie nadštandardné výsledky. Zatiaľ čo jeden z nich sa bude sústrediť na zachytenie objektu, druhý bude vytvárať SLR efekt. Aby boli selfie fotky ešte krajšie, vybaví Bluboo svoj nový model aj funkciou skrášľovania tváre a širokým uhlom záberu. Pokiaľ sú tieto informácie pravdivé, tak model D1 môže rozbúriť vody v segmente lacných smartfónov a priniesť skvelú kvalitu fotografií za veľmi prijateľnú cenu. Pre ďalšie informácie nezabudni sledovať oficiálnu stránku výrobcu Bluboo.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Novinky