Ak si si myslel, že konečne vo Windowse 10 funguje všetko ako má a nie je v ňom žiadna chyba, si na omyle. V posledných dňoch sa niekoľko používateľov sťažuje na nefungujúcu funkciu „Vyhľadávať vo Windowse“ (Windows Search), informuje Windows Latest.

S chybami a nesprávne fungujúcim Windowsom 10 sa stretávame pomerne často. Najnovšia chyba je spojená s vyhľadávaním a mnoho používateľov nahlásilo službu ako nefunkčnú. Pri vyhľadávaní sa im zobrazí chyba „Načítavanie trvá príliš dlho“.

Problém riešia používatelia vo Windows fóre, na webe Reddit i na sociálnych sieťach. Podľa ich slov nepomáha stlačenie tlačidla „Načítať znovu“ ani reštart počítača.

Zobraziť celú galériu (3)
Microsoft Community / BARIŞ EGEBALCI

Podľa jedného používateľa sa problém objavil po nainštalovaní voliteľnej aktualizácie KB4550945. Iný používateľ, ktorý sa stretol s rovnakým problémom, uviedol, že po objavení problému si aktualizoval Windows 10 na najnovšiu verziu, no ani to nepomohlo.

Riešením bolo až ukončenie úlohy Windows Search v Správcovi úloh. Ďalším riešením môže byť oprava pomocou DISM (Deployment Image Servicing and Management) nástroja.

Nenechaj si ujsť
Microsoft ukončil pre Windows jednu éru. Prestane poskytovať 32 bitové verzie systému

Zdá sa však, že problém s vyhľadávaním vo Windows nepostihuje všetkých, ale len určitú skupinu používateľov.

Jedná sa o ojedinelé prípady, avšak nie je jasné, čo spôsobuje objavenie problému. Ak si sa s problémom náhodou stretol, prinášame návod na jeho opravu.

Ako opraviť chybu s Windows Search
 1. Stlač klávesovú skratku Win + R (Windows + R)
 2. Zadaj „cmd“
  Zobraziť celú galériu (3)
  Peter Šabo / Fontech
 3. Stlač Ctrl+Shift+Enter pre otvorenie ako administrátor
 4. Potvrď spustenie sa príkazového riadku s oprávnením správcu
 5. V príkazovom riadku zadaj príkaz „DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth“ a potvrď tlačidlom Enter
  Zobraziť celú galériu (3)
  Peter Šabo / Fontech

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom