Virtuálna mena Bitcoin znova dosiahla historické maximum. Stalo sa tak dnes, pričom hodnota jedného Bitcoinu je už vyššia ako 5000 dolárov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nedávne obavy ohľadom Bitcoinu potom, čo bolo pozastavené obchodovanie na Čínskej burze, sa očividne nenaplnili. Jeho hodnota stúpla aj napriek tomu, že ho Jamie Dimon, šéf americkej banky JP Morgan, označil ako podvod. Dnešné maximum ceny za jeden Bitcoin dosahovalo 5386 amerických dolárov, čo je najviac v doterajšej histórii tejto kryptomeny.

Obchodníci to vidia ružovo

Obchodníci s kryptomenami a dokonca aj samotné burzy sú ohľadom celej veci okolo Bitcoinu pozitívne naladení. Všetci očakávajú návrat späť na čínsky trh, avšak samotné obchodovanie dostane prísnejšie pravidlá. Ak sa tento scenár naozaj naplní, je veľmi pravdepodobné, že cena pôjde aj naďalej hore a my uvidíme túto kryptomenu lámať nové rekordy.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
20%
Mám to
60%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.