Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Smartfóny a tablety vo veľkom ovplyvnili náš každodenný život, ktorý by sme si bez nich vedeli len ťažko predstaviť. Nie je ničím nevídaným, že sa tieto zariadenia dostávajú do rúk aj čoraz menším používateľom či dokonca malým deťom. Žena v Číne doplatila na to, že nechala svoj iPhone s dieťaťom osamote a teraz ho takmer pol storočia neodomkne.

Ako všetky zariadenia, aj tie z Cupertina majú svoje „muchy“, ktoré môžu používateľov neraz dostať do nepríjemnej situácie. Veľkým problémom sa pre mnohých môže stať systém odomykania, ktorý po neúspešných pokusoch neustále pridáva na čase, po ktorom bude možné odblokovanie znova opakovať. Portál The South Morning China Post teraz priniesol informácie o žene, ktorá práve na tento systém doplatila. Svojmu batoľaťu jedného dňa púšťala na iPhone výukové videá, no neskôr ho na istý čas nechala doma samé a keď sa vrátila, čakalo ju poriadne prekvapenie.

Nenechávajte batoľatá s iPhonmi bez dozoru

Jej malá ratolesť totiž zablokovala smartfón na 25 miliónov minút, čo je v prepočte neuveriteľných 47 rokov. Za každým, keď sa malé batoľa rozhodlo iPhone nesprávne odomknúť sa doba k ďalšiemu pokusu neustále predĺžila. Žena menom Lu tak mala na výber iba z dvoch možností. Mohla čakať 47 rokov, kým by svoj iPhone opäť mohla odomknúť, alebo obnoviť výrobné nastavenia smartfónu, čím ale vymaže z úložiska všetky dáta a prepojené účty. Nie je známe, či si majiteľka zariadenia robila priebežné zálohy v službe iTunes, alebo iCloud. Technik z Apple Store v Šanghaji, Wei Chunlong, sa však doteraz stretol s ešte kurióznejšími prípadmi. Raz za ním dokonca zavítal zákazník, ktorý ostal zo svojho iPhonu „vymknutý“ až na 80 rokov.

Nenechaj si ujsť
Zamrzlo peklo? Apple ukladá dáta používateľov u veľkého rivala

Pokiaľ teda používatelia nechcú čakať niekoľko desiatok rokov, musia systém takto zablokovaných smartfónov obnoviť na výrobné nastavenia. Ich dáta a údaje sa vymažú, no ostane im ponaučenie, ktoré si k srdcu rozhodne zoberie aj matka tohto šikovného batoľaťa. Práve takéto nešťastné prípady sú dôkazom toho, že smartfóny malým deťom do rúk skutočne nepatria. Nedopatrením tak môžu svojim rodičom zablokovať systém, ktorý by si však oni mali pravidelne zálohovať. Týmto jednoduchým krokom v takejto situácii nestratia všetky dôležité údaje.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú