Popri trojici noviniek od Apple (iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X) sme sa dnes večer dočkali aj predstavenia tretej série smart hodiniek Apple Watch. Kde sa udiali zmeny?

Dizajn hodiniek sa voči prvej sérii takmer vôbec nezmenil, rovnako ako ani pri druhej sérii. Väčšina zmien sa teda odohrala v hardvéri, pričom vôbec nejde iba o maličkosti. Zmeny sú výrazné a je ich hojne, takže sa ne rovno poďme pozrieť.

Konečne LTE

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 a 8 Plus oficiálne: Takmer žiadne zmeny v dizajne a niektoré vlastnosti, ktoré iní nemajú

Absolútne najvýraznejším vylepšením nových Apple Watch voči predošlým generáciám je rozhodne podpora dátového pripojenia. V hodinkách je po novom vstavaný samostatný LTE čip, takže ich je možné naplno využívať aj bez spárovaného smartfónu. Znamená to, že používateľ môže kedykoľvek telefonovať a posielať SMS správy priamo cez hodinky. Veľká výhoda tiež spočíva v počúvaní hudby cez Apple Music aj bez pripojeného zariadenia. Hodinky pre pripojenie používajú vlastnú elektronickú SIM kartu, pričom hovory a SMSky spravujú cez rovnaké telefónne číslo ako na smartfóne.

Vylepšený hardvér

V útrobách Apple Watch tretej série sa ďalej nachádza aktualizovaný procesor W2, ktorý sa postará o lepšie Bluetooth, o 85% rýchlejšie Wi-Fi aj o 50% dlhšiu výdrž batérie.

Prítomné je tiež vstavané GPS, takže hodinky dokážu naplno zaznamenávať prejdenú vzdialenosť a iné údaje samostatne. Nechýba ani odolnosť voči kĺzaniu, celodenná výdrž batérie a vylepšený softvér na spravovanie hodiniek.

Rozumejú si so staršími bratmi

Keďže vo vzhľade nenastali žiadne výraznejšie zmeny, tretia séria je spätne kompatibilná s existujúcimi remienkami a náramkami. Apple však aspoň prinieslo zopár noviniek, ako napríklad nový zlatý a keramický náramok. Pre športové aktivity je zas ušitý náramok „Sport Loop“.

Nové Apple Watch sa dostanú do predpredaja už 15. septembra a na trh by sa mali dostať 22. septembra. Za základnú verziu si výrobca pýta 329 dolárov a za lepšiu verziu s LTE konektivitou 399 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom