Popri trojici noviniek od Apple (iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X) sme sa dnes večer dočkali aj predstavenia tretej série smart hodiniek Apple Watch. Kde sa udiali zmeny?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dizajn hodiniek sa voči prvej sérii takmer vôbec nezmenil, rovnako ako ani pri druhej sérii. Väčšina zmien sa teda odohrala v hardvéri, pričom vôbec nejde iba o maličkosti. Zmeny sú výrazné a je ich hojne, takže sa ne rovno poďme pozrieť.

Konečne LTE

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 a 8 Plus oficiálne: Takmer žiadne zmeny v dizajne a niektoré vlastnosti, ktoré iní nemajú

Absolútne najvýraznejším vylepšením nových Apple Watch voči predošlým generáciám je rozhodne podpora dátového pripojenia. V hodinkách je po novom vstavaný samostatný LTE čip, takže ich je možné naplno využívať aj bez spárovaného smartfónu. Znamená to, že používateľ môže kedykoľvek telefonovať a posielať SMS správy priamo cez hodinky. Veľká výhoda tiež spočíva v počúvaní hudby cez Apple Music aj bez pripojeného zariadenia. Hodinky pre pripojenie používajú vlastnú elektronickú SIM kartu, pričom hovory a SMSky spravujú cez rovnaké telefónne číslo ako na smartfóne.

Vylepšený hardvér

V útrobách Apple Watch tretej série sa ďalej nachádza aktualizovaný procesor W2, ktorý sa postará o lepšie Bluetooth, o 85% rýchlejšie Wi-Fi aj o 50% dlhšiu výdrž batérie.

Prítomné je tiež vstavané GPS, takže hodinky dokážu naplno zaznamenávať prejdenú vzdialenosť a iné údaje samostatne. Nechýba ani odolnosť voči kĺzaniu, celodenná výdrž batérie a vylepšený softvér na spravovanie hodiniek.

Rozumejú si so staršími bratmi

Keďže vo vzhľade nenastali žiadne výraznejšie zmeny, tretia séria je spätne kompatibilná s existujúcimi remienkami a náramkami. Apple však aspoň prinieslo zopár noviniek, ako napríklad nový zlatý a keramický náramok. Pre športové aktivity je zas ušitý náramok „Sport Loop“.

Nové Apple Watch sa dostanú do predpredaja už 15. septembra a na trh by sa mali dostať 22. septembra. Za základnú verziu si výrobca pýta 329 dolárov a za lepšiu verziu s LTE konektivitou 399 dolárov.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
57%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.