Americký gigant sa už dlhšie prispôsobuje rozvíjajúcemu sa trhu v Indii, kde sa darí hlavne výrobcom smartfónov nižších tried. Väčšina predávaných iPhonov v Indii teda patrí medzi staršie modely. Aby boli ešte lacnejšie, Apple ich začal v Indii aj priamo vyrábať.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Status Indie ako rozvojovej krajiny znamená, že príjem v prepočte na jedného obyvateľa je nízky. Najnovšie údaje z indexu ľudského rozvoja (HDI) ukazujú, že 25 % Indov zarobí za deň menej ako 1,25 amerických dolárov. Z toho dôvodu sa na indickom trhu darí lepšie výrobcom lacnejších smartfónov.

Väčšina smartfónov od Applu predávaných v Indii sú prevažne staršie iPhony ako napríklad iPhone 6s. Aby boli ešte lacnejšie, Apple začal tieto modely pred pár rokmi v Indii aj vyrábať. Vyhol sa tak dovoznej dani vo výške 100 dolárov a bol v synchronizácii s kampaňou „Make in India“ indického premiéra Narendry Modiho, píše portál PhoneArena.

Apple teraz začal „neuveriteľný“ iPhone 6s v Indii propagovať. Fotografia takejto reklamy sa objavila na Twitteri od Varuna Krishana a reklama nielen chváli, že zariadenie je vyrobené priamo v Indii, ale tiež uvádza cenu 26 910 rupií (čo zodpovedá približne 342 €).

iPhone 6s bol predstavený v septembri 2015 a je vybavený 4,7-palcovým displejom, procesorom Apple A9 a 12 MPx fotoaparátom. Na prednej strane sa nachádza 5 MPx snímač dopĺňaný druhou generáciou Touch ID a nechýba ani 3,5 mm jack.

Spoločnosť vraj taktiež plánuje rozšíriť svoju výrobu v Indii aj na špičkové modely. V decembri minulého roku o tom informoval portál MacRumors, kde sa písalo, že zmluvný výrobca Applu, Foxconn, bude vo svojej továrni v Sriperumbudure montovať aj modely vyššej triedy, vrátane modelov iPhone X a novších.

Ak sa bude predajom dariť, Apple mohol čoskoro pridať nápis „Made in India“ na miestne reklamy aj pre iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr. Rovnako sa hovorí, že by Foxconn mohol v Indii vyrábať aj budúce, ešte nepredstavené modely iPhonov, ktoré majú uzrieť svetlo sveta na jeseň tohto roka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.