Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Americký gigant sa už dlhšie prispôsobuje rozvíjajúcemu sa trhu v Indii, kde sa darí hlavne výrobcom smartfónov nižších tried. Väčšina predávaných iPhonov v Indii teda patrí medzi staršie modely. Aby boli ešte lacnejšie, Apple ich začal v Indii aj priamo vyrábať.

Status Indie ako rozvojovej krajiny znamená, že príjem v prepočte na jedného obyvateľa je nízky. Najnovšie údaje z indexu ľudského rozvoja (HDI) ukazujú, že 25 % Indov zarobí za deň menej ako 1,25 amerických dolárov. Z toho dôvodu sa na indickom trhu darí lepšie výrobcom lacnejších smartfónov.

Väčšina smartfónov od Applu predávaných v Indii sú prevažne staršie iPhony ako napríklad iPhone 6s. Aby boli ešte lacnejšie, Apple začal tieto modely pred pár rokmi v Indii aj vyrábať. Vyhol sa tak dovoznej dani vo výške 100 dolárov a bol v synchronizácii s kampaňou „Make in India“ indického premiéra Narendry Modiho, píše portál PhoneArena.

Apple teraz začal „neuveriteľný“ iPhone 6s v Indii propagovať. Fotografia takejto reklamy sa objavila na Twitteri od Varuna Krishana a reklama nielen chváli, že zariadenie je vyrobené priamo v Indii, ale tiež uvádza cenu 26 910 rupií (čo zodpovedá približne 342 €).

iPhone 6s bol predstavený v septembri 2015 a je vybavený 4,7-palcovým displejom, procesorom Apple A9 a 12 MPx fotoaparátom. Na prednej strane sa nachádza 5 MPx snímač dopĺňaný druhou generáciou Touch ID a nechýba ani 3,5 mm jack.

Spoločnosť vraj taktiež plánuje rozšíriť svoju výrobu v Indii aj na špičkové modely. V decembri minulého roku o tom informoval portál MacRumors, kde sa písalo, že zmluvný výrobca Applu, Foxconn, bude vo svojej továrni v Sriperumbudure montovať aj modely vyššej triedy, vrátane modelov iPhone X a novších.

Ak sa bude predajom dariť, Apple mohol čoskoro pridať nápis „Made in India“ na miestne reklamy aj pre iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr. Rovnako sa hovorí, že by Foxconn mohol v Indii vyrábať aj budúce, ešte nepredstavené modely iPhonov, ktoré majú uzrieť svetlo sveta na jeseň tohto roka.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú