Výdrž batérie. Toto slovné spojenie rezonuje posledných pár rokov medzi všetkými používateľmi smartfónov. Hoci sme sa počas tohto obdobia dočkali viacerých významných objavov a konceptov, ktoré by nadobro mohli zvrátiť nelichotivú situáciu spojenú s akumulátormi, žiadna z nich sa nedočkala reálneho využitia.

Napriek tomu, že sa dlhé roky medzi používateľmi systémov Android a iOS vedú žabomyšie vojny, na jednom sa predsa len oba znepriatelené tábory zhodnú. Výdrž batérie dnešných smartfónov je jednoducho nedostatočná a zrejme nik nie je nadšený z každodenného rituálu, kedy svoj telefón musí na niekoľko desiatok minút pustiť z ruky a nechať ho znova načerpať energiu. Jeden z týchto táborov však zrejme čoskoro bude mať, čo sa tejto problematiky týka, mierne navrch. Najnovšie informácie totižto naznačujú, že spoločnosť Apple údajne pracuje na vývoji zaujímavého čipu, ktorý môže nadobro ukončiť každodennú závislosť na nabíjačkách.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Stuff

Tento malý, no zato skutočne dôležitý komponent nesie skratkový názov PMIC (Power Management Integrated Circuit). Na jeho vývoji má v súčasnosti pracovať tím zložený z až 80 pracovníkov jablčného výrobcu. S touto radostnou informáciou však zároveň prichádza jedno menšie sklamanie. Predpokladá sa totiž, že PMIC čip z vlastnej továrne tejto spoločnosti bude po prvý raz v smartfóne s logom nahryznutého jablka použitý až niekedy v roku 2019. Na dlhšiu výdrž si tak opäť budeme musieť chvíľu počkať, no teraz je už aspoň známe, ako dlho.

zdroj fotografie: Fireebok

Nenechaj si ujsť
Apple chce obohatiť iPhony o ďalší hardvér z vlastnej dielne. Čo to bude tentokrát?

Zaujímavé je, že obľúbená americká spoločnosť doteraz tento dôležitý komponent poberala od anglického dodávateľa, ktorému sa však v dohľadnej dobe plánuje otočiť chrbtom. Prednedávnom tiež vyplávalo na povrch ukončenie partnerstva spoločnosti Apple so spoločnosťou Imagination Technologies, ktorá do iPhonov dodávala grafické akcelerátory PowerVR. Oba tieto komponenty si tak Apple plánuje vyrábať svojpomocne a je celkom možné, že ich vylepší na dosiaľ nepoznanú úroveň. Z týchto informácií tak jednoznačne vyplýva, že sa americky výrobca plánuje osamostatniť, pričom viac nechce byť závislý na dodávateľov tretích strán.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom