Bezdrôtové slúchadlá AirPods od spoločnosti Apple sa stali najlepšie predávanými bezdrôtovými slúchadlami na trhu. Výrazne sa im darí hlavne na domácom americkom trhu.

Od svojho predstavenia v decembri minulého roka len málokto čakal, že sa AirPods stanú najpredávanejšími bezdrôtovými slúchadlami na trhu. Túto skutočnosť už skôr predpovedal renomovaný analytik Gene Munster. Podľa neho mali byť slúchadlá lepšie ako Apple Watch, čo sa týka predajov a obratov. Teraz jeho predpoveď potvrdila aj výskumná spoločnosť NDP. Podľa nej sa zatiaľ v roku 2017 predalo viac ako 900 000 kusov len na americkom trhu.

zdroj fotografie: Apple

Aj napriek bohatej konkurencii, akou sú spoločnosti Sony či Samsung, AirPods ovládli americký trh s 85 % podielom. Tento úspech dosiahli aj napriek rôznym problémom s dodávkami či konštrukčným spracovaním. Predsa len v začiatkoch predaja bola čakacia doba viac ako mesiac. Taktiež výrazne zavážil fakt, že iPhone 7 a 7 Plus prišli na trh bez 3.5 mm audio jacku. Fanúšikov nezastavila ani cena, ktorá sa v oficiálnych obchodoch pohybuje na hranici 179 €. Kúpil si si AirPods aj ty alebo si uprednostnil inú značku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú