Na Slovensko mnohí poznajú ako malú krajinu v strede Európy, no my sa vieme presadiť svojimi projektmi aj v zahraničí. O tom nás teraz presviedča nová aplikácia Resco CityWatch od slovenských vývojárov, ktorá sa stala súčasťou práce nórskych hasičov. 

Počas prechádzky po meste alebo len náhodnom objave nejakého problému či znečistenia sa ho mnohí rozhodnú ignorovať. Dôvodom často býva, že vybavenie sťažností kompetentnými pracovníkmi je mnohokrát príliš zdĺhavé. Tento prístup obyvateľov mnohých miest k ich okoliu môže zmeniť nová aplikácia pre smartfóny Resco CityWatch. Práve s jej pomocou je možné len vďaka pár kliknutiam a fotografii nahlásiť znečistenie alebo tiež technický problém priamo predstaviteľom samosprávy.

Rýchle riešenie problémov

Toto oznámenie po odoslaní bude zobrazené v ich CRM systéme. Podnet následne vyrieši priamo technik, ktorý bude o riešení informovať nadriadených, ale aj občanov. Spoločnosť Resco sa snaží zabudovať svoje užitočné aplikácie do systémov samospráv, aby sa tak zvýšila efektivita riešenia problémov a občania sa mohli zapojiť do diania v mestách. Agnes Vaľková zo spoločnosti Resco sa na túto tému vyjadrila takto:

Šablóny Resco Consumer Apps for Municipalities môžu byť teda použité hneď bez rozsiahlej konfigurácie a upravené podľa potrieb konkrétneho zákazníka. To znamená, že miestna samospráva si sama zvolí, či chce používať aplikácie iba na prijímanie správ od občanov, alebo na komplexný manažment riešenia udalostí a podnetov.

 

CityWatch pomáha aj v Osle

Práve zlepšenie efektívnosti riešenia problémov a rýchlosť prísunu nových informácií prostredníctvom Resco CityWatch veľmi oceňujú aj nórski hasiči v Osle. V zbore ich pracuje až 450, pričom ďalších 70 zamestnancov funguje v Úrade pre prevenciu požiarov. Ich povinnosťou je dohliadať na bezpečnosť budov a dodržiavanie protipožiarnych opatrení. Pri ich práci potrebovali získavať informácie, ale tiež vizuálne dôkazy priamo z miesta, kde sa problém vyskytol. To všetko museli zaznamenávať mimo kancelárie, no vďaka slovenskej aplikácii Resco CityWatch sa všetko zmenilo, informoval o tom portál dobrenoviny.sk.

zdroj fotografie: Resco

Pri nahlásení novej správy stačí jednoducho kliknúť na túto možnosť v hlavnej ponuke. Tam sa po ťuknutí na ikonu mriežky zobrazí „Rýchle menu“, ktoré umožňuje vrátiť sa na domovskú obrazovku, ale tiež zobraziť posledné vyhľadávania. Nahlásenie problému zahŕňa len vyplnenie informácií a priloženie fotografie, s ktorou sa tieto údaje odošlú do CRM systému.

Nenechaj si ujsť
Partia slovenských vývojárov zo štúdia 6.5 Megaton vytvára perfektné Android hry, ktoré potrápia tvoje mozgové závity

Aj takéto inovácie pomáhajú mestám a ich obyvateľom zapojiť sa do aktuálneho diania. Vďaka skvelej aplikácii priamo zo Slovenska sa uľahčila práca nielen nórskym hasičom. Jej potenciál si rozhodne tiež nájde uplatnenie v domovskej krajine, no zatiaľ nie je dostupná v Obchode Play. Viac detailov o tejto aplikácii, ale aj o samotnej spoločnosti Resco nájdeš na oficiálnej stránke. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom