Každý z nás si občas z dlhej chvíle na svojom obľúbenom smartfóne zahrá nejakú tú hru rôzneho žánru. Ak však chceš využiť voľný čas a trocha potrápiť svoju myseľ, máme pre teba hry priamo od slovenských vývojárov zo štúdia 6.5 Megaton.  

Portfólio hier pre smartfóny zahŕňa tie najrôznejšie tituly od preslávených, ale aj menej známych vývojárskych štúdií. Mnohí z vás si iste radi zahrajú náročné strieľačky s prepracovanou grafikou, no mnohokrát svoj zrak obrátime aj na kategóriu jednoduchých logických titulov. Často sa tak stane, že práve jednoduchší nápad s dobrým spracovaním dokáže medzi konkurenciou preraziť a upútať pozornosť používateľov.

V jednoduchosti je krása

Podobným spôsobom sa nielen na slovenskej scéne snaží pretlačiť do povedomia aj slovenské štúdio 6.5 Megaton zo Serede. Partia šikovných chalanov sa rozhodla zahodiť predsudky voči jednoduchým logickým hrám a pustili sa do vytvárania jedinečných titulov, ktoré pri hraní dokážu myseľ hráčov poriadne „poštekliť“. Nikdy predsa nie je na škodu si oprášiť naše logické zmýšľanie a práve to chcú dosiahnuť vývojári stojaci za hrami ako Pair Play, ImPolygons a Cubz. Tie si môžeš už teraz do svojho Android smartfónu stiahnuť v Obchode Play. Každá z týchto hier je v niečom jedinečná, no ich spoločným znakom je práve zameranie na logiku či pamäť hráča. Štúdio 6.5 Megaton teda aj napriek svojmu mladému veku urobilo skvelú robotu, ktorú ocení nejeden priaznivec hlavolamov.

zdroj fotografie: 65megaton.com

Nenechaj si ujsť
Nemáš rád rozhodovanie? Nechaj to na slovenskú aplikáciu Pitchoose
Ako to všetko vzniklo?

Za vývojom týchto aplikácií stojí Dodo Vilhan, Miroslav Čirka a Juraj Krištof zo Serede, ktorí predtým zastávali profesie dizajnérov a programátorov. Ich zanietenie do mobilných hier viedlo k vytvoreniu vlastného štúdia, v ktorom sa venujú produkcii vlastných titulov. Ako však vznikol samotný názov tohto mladého štúdia? Obyvatelia Serede zrejme budú poznať starú továreň na spracovanie niklu za mestom. Práve tam sa nachádza obrovský kopec čierneho odpadu a hádaj, akú hmotnosť má táto kopa? Množstvo odpadu o váhe približne 6 500 000 ton bolo inšpiráciou pre názov 6.5 Megaton.

zdroj fotografie: 65megaton.com

Týmto originálnym spôsobom dokázali vytvoriť štúdio s veľkým potenciálom, od ktorého už teraz môžeme očakávať hneď niekoľko nových hier. Medzi nimi uvidíme aj titul Tube Fall a v pláne sú ďalšie dve aplikácie, ktoré môžu hráčov skutočne zaujať. Pokiaľ bude táto nová trojica hier rovnako dobrá ako práca troch šikovných slovenských vývojárov, tak sa máme naozaj na čo tešiť.

Aktuálne herné tituly pre Android:

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Megaton.PlayPair“]

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Megaton.ImPolygons“]

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Megaton.Cubz“]

Ďakujeme za čitateľský tip.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP