Funkcie, výkon a dizajnová rozmanitosť smartfónov sú v dnešnej dobe naozaj pestré. Ruka v ruke však s nimi idú aj aplikácie, ktoré používame a samozrejme žiadny moderný používateľ nesmie zabudnúť ani na sociálne siete. Používanie aplikácií sa však odráža na spotrebe batérie. 

Mnoho používateľov tak často trápi krátka výdrž batérie. Veľkú časť z nej si okrem hardvéru ukroja aj samotné aplikácie, ktoré používame takmer neustále. Jedna z nich je však v spotrebe energie absolútnou jednotkou, no, bohužiaľ, v negatívnom zmysle. Tento fakt odhalil vo svojej správe aj mobilný ekonóm John Koetsier. Preňho bolo taktiež zarážajúce, že odinštalovanie jednej aplikácie dokáže takým výrazným spôsobom ovplyvniť výdrž batérie. Celý „objav“ bol realizovaný pomocou iPhonu 7. Ten si John kúpil v nádeji, že jeho batéria je schopná vydržať napájať pýchu amerického výrobcu po celý deň.

zdroj fotografie: FonTech

Nenechaj si ujsť
Daj zbohom zasekanému Messengeru! Facebook na Slovensku spúšťa jeho odľahčenú Lite verziu

Čoskoro si však uvedomil, že výdrž vôbec nie je taká, ako si predstavoval a za to všetko mohla iba jedna jediná aplikácia – Facebook. Táto aplikácia má na batériu naozaj markantný vplyv, no u každého používateľa sa môže percentuálna spotreba výraznejšie líšiť. Existuje však aj alternatíva v podobe „Lite“ verzie aplikácie, ktorá je k našim zariadeniam podstatne prívetivejšia, avšak výrazne zredukovaná po funkčnej stránke. Myslíš, že Mark Zuckerberg tento nemalý problém so spotrebou niekedy v budúcnosti vyrieši?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom