Počuli sme o tom už takmer všetci. Obyvatelia Spojených štátov amerických mohli predvčerom sledovať jedinečné vesmírne divadlo – úplné zatmenie Slnka. Napriek tomu, že sa tento zaujímavý úkaz pravidelne opakuje v rôznych formách, vždy sa z neho môže radovať len časť obyvateľstva našej planéty.

Tentoraz sa teda usmialo šťastie práve na „krajinu neobmedzených možností“, ktorá zažila najväčšie zatmenie Slnka za posledných 100 rokov. V tomto smere teda rozhodne máme Američanom čo závidieť, nakoľko podobné predstavenie na území Slovenska v najbližších rokoch, bohužiaľ, neuvidíme. Menšou náplasťou budú aspoň tie čiastočné, ktorých sa dočkáme v priebehu nasledujúcich rokov hneď viackrát. Ak si ale naďalej sklamaný, tak si svoju náladu môžeš zlepšiť prostredníctvom nižšie uvedených Tweetov a hlášok v Google vyhľadávaní, ktoré bezprostredne po tomto úkaze Američanov zaujímali najviac.

Zatmenie Slnka bolesť hlavy


zdroj fotografie: Google Trends

Ak ti škodoradosť nie je cudzia, tak sa v tomto momente zrejme poriadne zabávaš. Zdá sa totiž, že Američanov začala ihneď po zatmení hromadne bolieť hlava.

Bolesť očí

Bolesť hlavy úzko súvisí s bolesťou očí. Množstvo odvážlivcov totiž pri pozorovaní zatmenia Slnka odmietlo použiť nesmierne dôležité ochranné pomôcky, čo sa vzápätí prejavilo nepríjemným pálením.

Pozorovanie Slnka

Ďalej boli vyhľadávané aj frázy, ktorými sa ľudia snažili zistiť, čo im priamo pri pozorovaní tohto astronomického divadla hrozí.

Pozrel som sa na Slnko

Našli sa však aj takí, ktorí na predčasné zisťovanie jednoducho nemali čas a na Google sa obrátili až po nerozvážnom nahliadnutí na našu najbližšiu hviezdu.

Popálené oči

V takomto prípade však týmto odvážlivcom nezostávalo nič iné, ako vyhľadať čo najlepšiu prvú pomoc na pálenie očí.

Nenechaj si ujsť
NASA dokázala vytvoriť neuveriteľnú fotografiu zatmenia Slnka. V hlavnej úlohe Medzinárodná vesmírna stanica

Celkovo sa našlo skutočne veľa ľudí, ktorí si nevážia svoj zrak. Svedčí o tom aj celkom slušný počet Tweetov, ktorý len a len potvrdzuje osobitosť Amerického národa. Veď posúď sám.

„Na sekundu som sa pozrel priamo do Slnka a teraz ma skutočne bolia oči, toto zatmenie Slnka nie je vtip.“

 

„Naozaj netuším ako môže odo mňa niekto očakávať, že sa nepozriem hore na oblohu, keď viem, že sa tam odohráva niečo výnimočné.“

Update: „STRAŠNÝ nápad, teraz ma poriadne bolia oči.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom