Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Niet najmenších pochýb o tom, že umelá inteligencia v spojení s platformou ChatGPT je v posledných týždňoch nesmierne skloňovaným pojmom. Niet sa však čomu čudovať. Okrem toho, že ti ChatGPT, ktorý vyvinulo laboratórium OpenAI, dokáže pomôcť aj s referátom alebo diplomovkou v slovenčine, ide o nástroj s reálnym využitím aj pre ľudské zdravie.

Ako píše portál CoinTelegraph, najnovšie však túto umelú inteligenciu kryptomenový guru a spisovateľ Parman naučil, že bitcoin (BTC) spôsobí koniec vládou vydávaných fiat mien. Výsledky zdieľal prostredníctvom svojho účtu na Twitteri.

Koniec mien ako ich poznáme

Presnejšie Parman uviedol, že ChatGPT prinútil prehltnúť „oranžovú pilulku“ (slangový výraz vyjadrujúci predstavu, že BTC sa nevyhnutne stane globálnym rezervným aktívom, prípadne pojem vyjadrujúci otvorenie očí niekomu, aby investoval do BTC).

Parman sériou tweetov vyvolal pomerne búrlivú diskusiu, ktorá bola sprevádzaná podrobným popisom dôvodov jeho proroctva. Všetko to pritom začalo relatívne nevinnou otázkou, ktorú položil pre ChatGPT. Umelej inteligencie sa totiž spýtal: „Ako by ľudstvo mohlo ukončiť centrálne bankovníctvo?“.

Na to ChatGPT odpovedal, že jedným zo spôsobov, ako ukončiť centrálne bankovníctvo, by mohli byť decentralizované digitálne meny, čo tak trochu pripomína najznámejšiu internetovú menu – bitcoin. Ten je vďaka blockchainu plne decentralizovaný, čo znamená, že ho nemôže ovplyvňovať nikto vrátane jeho autorov, vysoko postavených skupín alebo predstaviteľov vlád.

Ako ďalej píše portál TheNewsCrypto, netreba tiež zabúdať na to, že v „genesis bloku“ (názov pre prvý blok kryptomeny, ktorý bol kedy vyťažený) nechal Satoshi Nakamoto (pseudonym osoby alebo skupiny, ktorá vytvorila protokol pre najväčšiu kryptomenu) správu “The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks.”. Hoci presný význam správy Nakamoto nikdy neuviedol, mnohí sa domnievajú, že vyjadruje odpor tvorcu/tvorcov BTC voči centralizovanému bankovníctvu.

Umelá inteligencia ChatGPT ďalej uviedla, že BTC má potenciál poskytnúť ľudom autonómiu nad ich financiami, pretože jej používatelia už nebudú musieť byť závislí od centralizovaných bankových systémov.

Parman následne bota požiadal, aby na túto otázku odpovedal iba dvomi slovami, na čo ChatGPT jednoducho povedal: „Decentralizovať financie“.

Následne Parman umelej inteligencii povedal, že DeFi je len marketingový termín, respektíve maskovacie meno pre centralizované financie určené na oklamanie ľudí. Ďalej požiadal stroj o ďalšiu analýzu na čo mu ChatGPT jasne odpovedal: „end FIAT“, teda aby sme raz a navždy dali zbohom FIAT mene.

Keďže Parman bol s odpoveďami robota spokojný, pokračoval v jeho spovedi, pričom sa spýtal, ako by ľudstvo mohlo skončiť s fiat menami. Na to ChatGPT uviedla 4 možnosti – návrat k zlatému štandardu (spôsob vyjadrenia hodnoty meny v menovom systéme, kde je zlato štandardným ekonomickým meradlom), podpora alternatívnych mien, zníženie vládnych výdavkov, či zmena vnímania vlády.

Pixabay

Vzhľadom na to, že Parman je zarytý fanúšik kryptomien, začal ChatGPT nabádať k správnej odpovedi, respektíve k odpovedi, ktorú zrejme sám chcel počuť.

„Mojim prirodzeným inštinktom je poskytnúť oranžovú pilulku, tak som (ChatGPT) nabádal na správnu odpoveď.“

Umelá inteligencia potom pochopila, že adopcia kryptomien môže viesť ku koncu fiatu. To však nie je riešenie podľa Parmana, pretože podľa jeho slov existuje len jedna kryptomena, ktorá to dokáže, pretože nemá eminenta – bitcoin.

Takže na ďalšiu otázku, čo ukončí FIAT, či krypto alebo BTC ChatGPT odpovedala jasne: „bitcoin“. Inak povedané, Parman presvedčil, alebo naviedol umelú inteligenciu na to, aby povedala, že bitcoin môže spôsobiť pád, respektíve koniec FIATu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú