V posledných rokoch sa stalo veľmi populárnym vyrábať klony populárnych smartfónov známych výrobcov, a to najmä v Číne. Krátko po vzostupe teraz už populárnej čínskej spoločnosti Xiaomi začali vznikať klony populárnych smartfón aj od tohto výrobcu. Na rad sa dostal aj najnovší Xiaomi Mi Note, ktorý už má svoje prvé klony predávajúce sa na čínskom aukčnom portáli Taobao. Klon tohto smartfón vyzerá tak zhodne s pôvodným modelom, že je ho veľmi ťažké rozlíšiť. Odlišnosti zistíte len pri porovnaní týchto zariadení. A presne toto spravil portál Gizmochina.com. Nižšie môžete vidieť rozdiely medzi falošným a originálnym Xiaomi Mi Note.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Aby ste sa vyhli tomuto falšovaniu smartfónov, čínske smartfóny vám odporúčame nakupovať len u overených predajcov, ako je napríklad IBUYGOU.com. Ak sa vám originalita smartfónu nezdá, teraz už je jedno, o akú značku ide, odporúčame Vám smartfón okamžite predajcovi vrátiť.

mi_note_fake_vs_original

(Originálny Xiaomi Mi Note je na fotografiách vždy naľavo)

Ako prvé skontrolujte kvalitu spracovania a konštrukcie zariadenia. Aj keď je dizajn falošného Mi Note úplne identický s originálom, kvalita spracovania je o poznanie horšia a podľa portálu spomenutého vyššie, je konštrukcia na tom veľmi zle.

mi_note_fake_vs_original3Klony Xiaomi Mi Note, ktoré sa pomaly bohužiaľ dostávajú do predaja, sú vyrobené z plastu. Avšak, originálny Xiaomi Mi Note je vyrobený z tvrdeného skla. Ak sa teda stanete obeťou falšovania, čo vám určite neprajeme, fake Mi Note dokážete rozoznať ihneď, keďže je vyrobený z naozaj lacného plastu.

mi_note_fake_vs_original6Rozdiel medzi originálnym Mi Note a jeho lacnou kópiou je určite aj v použití hardvéru. Ako prvú vec si môžete všimnúť nekvalitný displej s nízkym rozlíšením, ktorý má modrý nádych. Na druhú stranu, displej s originálneho Mi Note má krásne farby a je veľmi ostrý. Rozdiel môžete vidieť aj na fotografii vyššie.

Originalitu Vášho smartfónu je možné overiť aj softvérom, konkrétne nejakou benchmark aplikáciou, ktorá vie zistiť hardvér, rovnako ako výkon Vášho zariadenia. V tomto prípade bol použitý známy AnTuTu Benchmark, v ktorom originálny Xiaomi Mi Note dosiahol skóre viac ako 46 000 bodov. Naopak, fake-ový Mi Note dosiahol len slabých 18 000 bodov, čo je hodné smartfónu v cenovej relácii do 150 €. Klon Mi Note má lacný MediaTek MT6582 procesor (pravdepodobne) a len 1 GB RAM. Ako môžete vidieť na jednej z fotografií, výrobca klonu Mi Note upravil aj AnTuTu aplikáciu, aby ukazovala falošné informácie o hardvéri. To je viac ako presvedčivé, že Vaše zariadenie je kópiou.

Ako môžete vidieť, vzhľad môže klamať. Preto by ste nemali veriť každému predajcovi a ešte raz pripomíname, kupovať by ste mali len u overených predajcov smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú