Každoročne môžeme na trhu smartfónov vidieť desiatky nových modelov v rôznych kategóriách, ktoré majú ohúriť zákazníkov. Ako každý výrobca, tak aj Apple si svoje modely pripravuje pod rúškom tajomstva a len zopár vyvolených môže vidieť očakávané iPhony pred ich predstavením. Ako sa však spoločnosti darí udržať v tajnosti všetky informácie o svojich novinkách? Na túto otázku odpovedal študent, ktorý mal možnosť v továrni Pegatron pracovať 6 týždňov, počas výroby iPhonu 7.

Aj pracovníci v ďalekej Číne vedia, aké sú iPhony na celosvetovom trhu populárne. Zeng prezradil, že ešte keď bežala výrobca staršieho modelu 6S, tak už sa továreň pripravovala na výrobu novej 7-ky. To zahŕňalo prestavbu výrobných liniek a zmenu infraštruktúry podniku. Ani samotní zamestnanci továrne toho o pripravovaných novinkách od Apple príliš nevedeli. Keď sa začne továreň pripravovať na výrobu nového modelu, tak výrobná linka je pred očami zamestnancov zakrytá.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Pri 6-týždňovej brigáde zažil Zeng, že nadriadení v továrni presunuli zamestnancov na inú linku, aby tú pôvodnú mohli upraviť pre príchod nového iPhonu 7. Po návrate zamestnancov čakala upravená linka, pripravená na produkciu. Výrobca je však obozretný v mnohých smeroch. Pracovníci majú zakázané do továrne priniesť so sebou akýkoľvek kúsok kovu a všetky smartfóny musia byť počas pracovnej doby odložené v šatniach. Tým sa zabráni úniku fotografií s podobou nového modelu.

zdroj fotografie: Dejian Zeng

Pri vstupe do práce musí každý zamestnanec prejsť bezpečnostnou kontrolou, ktorá zahŕňa overenie jedinečnou identifikačnou kartou a rozpoznávaním tváre. V období, kedy sa výroba pripravuje na produkciu nového modelu, je zvýšená citlivosť detektora kovov, s čím majú najväčší problém najmä ženy kvôli ich podprsenkám. Napočudovanie, manažéri na vysokých postoch majú možnosť brať do výroby svoje smartfóny. Je teda možné, že akékoľvek uniknuté fotografie pochádzajú práve od nich. Aj oni však musia prejsť istou bezpečnostnou previerkou, kedy strážnikom musia dokázať, že je ich smartfón vypnutý.


zdroj fotografie: Twitter/Tim Cook

iPhony lacnejšie ako na Slovensku!

Zeng ale tvrdí, že podľa neho sa niekedy vyskytnú prípady, keď aj takýto dôležití pracovníci oklamú bezpečnosť falošným krytom, aby mohli nafotiť pripravovaný iPhone. Ďalším zdrojom informácií o novom iPhone 7 pre médiá boli aj samotní pracovníci na montážnej linke. Tí už po spustení testovacej výroby mali možnosť vidieť, že nová 7-ka neobsahuje žiaden 3,5 mm jack a na zadnej strane má až dva fotoaparáty. Celá továreň je však pod drobnohľadom kamier. Keď sa niektorí pracovníci pokúsili odcudziť iPhone 7, tak boli prichytení a spoločnosť ich predala do rúk polície.


zdroj fotografie: Ifeng

Z toho dôvodu sa tiež vykonával väčší počet auditov, kedy poverení pracovníci priamo z Apple kontrolovali, či je všetko v poriadku. Manažéri továrne boli podľa Zenga v tom čase veľmi nervózni. Po kontrole a vyladení všetkých chýb výrobnej linky sa po továrni zamestnanci z Cupertina pohybovali aj naďalej. Dohliadali tam na bezpečnosť a hladký priebeh výroby. Režim továrne Pegatron v Číne je veľmi prísny a Apple si svoje pripravované smartfóny stráži ako oko v hlave.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom