Rovnako, ako väčšina výrobcov smartfónov, aj čínska spoločnosť Xiaomi predstavila svoju vlajkovú loď pre tento rok. O spoločnosti Xiaomi je dobre známe, že na trhu so smartfónmi prerazila najmä vďaka lacným, no výborne vybaveným zariadeniam. V domovskej Číne dokonca v predajnosti nedávno predbehla aj veľmi známe spoločnosti ako Samsung a Apple a stala sa tak jednotkou na trhu.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi sa tento rok snaží zabodovať s novým Xiaomi Mi4, ktorý za tradične nízku cenu ponúka tradične výkonný hardvér, no po prvýkrát aj skutočne precíznu konštrukciu s prvkami z nerezovej oceli. Podarí sa mu konečne posunúť latku až medzi úplný high-end? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch našej recenzie.

Telefón nám zapožičal e-shop ibuygou.com, kde si môžete telefón samozrejme aj zakúpiť.

Kľúčové špecifikácie:

  • Všeobecné: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz, dostupná aj LTE verzia
  • Rozmery a váha: 139.2 x 68.5 x 8.9 mm , 149 g
  • Displej: 5″, kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1 080 x 1 920 pixelov, Multitouch, 441ppi
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 801
  • CPU: Štvorjadrový, takt 2.5GHz, Krait 400
  • GPU: Adreno 330
  • RAM: 3GB
  • OS: Android 4.4.4 (KitKat), MIUI 6
  • Pamäť: 16GB alebo 64GB (16GB verzia – pre používateľa dostupných približne 12,3GB)
  • Fotoaparát: 13MPx, senzor Sony Exmor IMX214, svetelnosť f/1.8, LED blesk, autofocus, detekcia tváre, HDR
  • Predná kamera: 8MPx (HD nahrávanie videa pri 30fps)
  • Video kamera: 4K (3 840 x 2 160 pixelov) video nahrávanie pri 30fps, 1080p pri 30fps, 720p spomalené video pri 120fps
  • Konektivita: Wi-Fi a/b/g/n/ac, dual-band, Bluetooth 4.0, USB 2.0 s podporou OTG, MHL, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov
  • Batéria: 3080 mAh
  • Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, barometer

Konštrukcia a dizajn
Kovový rám a vynovený dizajn

[/blockquote]

Najmä dizajn je najväčším pokrokom od predošlého modelu MI3, oproti ktorému sa hardvérovo Mi4 stáva len “inkrementálnym“ vylepšením. Nový model je obohnaný brúseným rámom z nerezovej oceli, ktorý výrobca glorifikuje a tiež tvrdí, že celý proces výroby Mi4 je „kvalitnejší a pokročilejší ako proces výroby iPhone 5S“. Výsledok je však jasný hneď na prvý pohľad: veľmi nápadná podoba s iPhone 5S. Mimo tento neprehliadnuteľný fakt sa však dá telefón len chváliť – drží sa pohodlne, konštrukcia je pevná a aj keď zadná strana z plastu, smartfón pôsobí pomerne solídne.

TIP|Pozrite sa, ako prebiehal proces výroby Xiaomi Mi4

SAMSUNG CSC
Oproti minuloročnej vlajkovej lodi Xiaomi skresalo najmä kritizované rozmery zariadenia. Tie sú o poznanie menšie – 139 mm na výšku a 68,5 mm na šírku, čo predstavuje ušetrenie približne piatich milimetrov z každej strany, pričom si Mi4 zachováva veľkosť displeja s uhlopriečkou 5 palcov.  Telefón je tenký len 8,9 mm a zadný kryt je v strede jemne zaoblený, vďaka čomu telefón nikdy neleží celý na podložke – nestane sa vám tak, že bude pri vibrovaní búchať kovovými hranami o stôl so zvukmi, ktoré by na vás upútali pozornosť celého kancla či prebudili doma spiace deti. Hmotnosť telefónu dosiahla 149 gramov, ktoré sú príjemne rozložené po celej ploche telefónu a tak pôsobí pomerne ľahko.

SAMSUNG CSC
Opäť tradične sa pod displejom nachádza aj trojica kapacitných tlačidiel – menu, domov a späť. Tu však musím skritizovať jeden fakt – v tme tlačidlá trochu presvecujú aj dookola mimo svoje ikony, čo pôsobí pomerne lacno (zrejme len problém bielej verzie). Pod tlačidlá výrobca umiestnil aj malú notifikačnú diódu, ktorá je… malá. Xiaomi vytrvalo naďalej používa svoj zaužívaný formát diódy, ktorá svoj účel síce splní, ale jednoducho ju vzhľadom na jej veľkosť aj svietivosť nebude problém prehliadnuť – no aspoň ponúka možnosť meniť si farby jednotlivých notifikácií. Nad displejom nájdeme ešte primárny reproduktor pre hovory, senzor priblíženia a vyšperkovaný prednú kameru s rozlíšením až 8 MPx – snapchat a selfie maniaci si tak prídu na svoje. Samozrejme nechýba ani hrdé logo výrobcu.

Po stranách telefónu nás okrem nerezového rámika čaká opäť len klasika – trojica tlačidiel v štandardnom usporiadaní – dvojtlačidlo hlasitosti a pod ním tlačidlo napájania. Na ľavej strane nájdeme slot pre (tentokrát už) microSIM kartu, horná strana zasa obsahuje 3,5mm audio jack a „novinku“ – IR Blaster, ktorým môžete ovládať domáce spotrebiče. Zatiaľ však, žiaľ, len po čínsky – netešte sa. Na spodnej strane si našiel miesto microUSB konektor a hlavný reproduktor.

SAMSUNG CSC

Na zadnej strane sa nachádza mikrofón na snímanie okolitého hluku, šošovka 13 megapixelového fotoaparátu a prisvetľovacia dióda – tentokrát už však len jedna. Zadný kryt je vyrobený z lesklého plastu so zaujímavou kaskádovou textúrou, ktorú je vidieť len po naklonení smartfónu na svetlo. Je však tiež dosť náchylný na zachytávanie odtlačkov prstov, a žiaľ aj na poškriabanie. Kryt je odnímateľný, no budete potrebovať špeciálny nástroj a trpezlivosť. Kryty si na Mi4 môžete meniť podľa chuti – Xiaomi ich totiž ponúka hneď vyše 20 s rôznymi textúrami – môžete si tak zabezpečiť, aby vás telefón neomrzel ani po dlhom používaní, a tiež si ho urobiť skutočne „svojim“. Samotný telefón je dostupný v dvoch variantoch – v bielej a v čiernej.

SAMSUNG CSC

Displej
Skvelý, no nie najlepší

[/blockquote]

Veľkým vylepšením prešiel tiež 5“ displej s FullHD rozlíšením (1920×1080 pixelov), ktorý tentokrát pre Mi4 dodáva spoločnosť Sharp. Zobrazovacou technológiou je opäť IPS, no tentokrát na vás však čaká úplne iný zážitok. Displej na Mi4 je úchvatne ostrý a jedná sa o najlepší displej, aký kedy Xiaomi vo svojom zariadení použilo. Napriek tomu, že si zachováva rozlíšenie predchodcu, ponúka omnoho živšie farby, krajšiu svietivosť a oproti predchodcovi exceluje prakticky v každom ohľade. Pomerne dobré je tiež zobrazenie čiernej a výborné sú aj pozorovacie uhly – displej si zachováva pekné a živé farby aj pri väčšom naklonení. Mierne zlyháva pri zobrazení bielej, ktorá je oproti konkurencii stále pomerne dosť nažltlá, no podstatne menej, ako tomu bolo u predošlých modelov. Tento problém sa dá mierne napraviť v nastaveniach, kde stačí zvoliť iný režim zobrazenia farieb – konkrétne Studené farby. Reakcie na dotyk sú bezchybné.

SAMSUNG CSC
Čitateľnosť na slnku je pomerne dobrá, no v porovnaní napríklad s LG G3 však Mi4 stráca.

Výkon a pamäť
Samozrejmé maximum

Čo by to bolo za vlajkovú loď, keby nedisponovala poriadnym výkonom? Novú Mi4 tak poháňa dobre známy štvorjadrový procesor od spoločnosti Qualcomm – Snapdragon 801, ktorého jadrá sú taktované na 2,5GHz. Výkonnému procesoru sekundujú 3GB operačnej pamäte RAM (LP-DDR3) a samozrejme výkonný grafický čip Andreno 330. Túto trojicu komponentov nájdeme vo viacerých vlajkových lodiach a je známe, že si hravo poradí aj s najnáročnejšími aplikáciami a hrami. Mi4 zahviezdil aj v Benchmarkoch.

Mi4 sa predáva v dvoch pamäťových verziách – 16 GB a 64 GB. V 16 GB variante, ktorú sme mali k dispozícii, je pre používateľa dostupných približne 12GB. Pamäť bohužiaľ nie je ďalej rozšíriteľná pomocou microSD kariet, no zariadenie podporuje funkciu OTG, čo znamená, že si k nemu môžete pripojiť napríklad USB kľúč.

Operačný systém
KitKat s príchuťou MIUI 6

[/blockquote]

Xiaomi len nedávno pre Mi3 a Mi4 sprístupnilo najnovšiu verziu ich nadstavby – MIUI 6. Táto nadstavba je založená na najnovšom Androide 4.4.4 KitKat, a prináša nielen dizajnové zmeny, ale aj výrazné zmeny vo funkcionalite. Stále si pritom zachováva povestné usporiadanie prvkov a absenciu menu aplikácií.

Prvá zmena nastala hneď na uzamykacej obrazovke, ktorá teraz namiesto polyfunkčného krúžku obsahuje len šípku, ktorou potiahnutím nahor smartfón odomknete. Krúžok však môžete na uzamykacej obrazovke nájsť – zobrazuje totiž počet neprečítaných notifikácií od posledného odomknutia obrazovky. Jedinou skratkou, ktorú si uzamykacia obrazovka zachovala, je fotoaparát, ktorý spustíte potiahnutím prsta sprava doľava. Výrazným nedostatkom je zatiaľ aj absencia widgetu s prehrávačom hudby, ktorý bol u staršej verzie veľmi dobre spracovaný. Veríme však, že túto funkciu Xiaomi doplní čo najskôr.

Po odomknutí obrazovky nájdeme hneď „kompletne redizajnovanú“ domácu obrazovku, ktorá okrem jednej funkcie ponúka úplne to to isté čo predtým, len v novom kabáte. Novou funkciou na domácich obrazovkách je možnosť spustiť vyhľadávanie v telefóne miernym potiahnutím prsta zospodu nahor kdekoľvek na ktorejkoľvek domácej obrazovke. Redizajnom prešiel samozrejme aj celý systém, vrátane ikon či vstavaných aplikácií. Systém teraz tiež výrazne pripomína nový iOS 7, ktorý nájdete v zariadeniach od Apple. Rozložením sa však MIUI 6 od MIUI 5 nijak nelíši. Opäť tu nenájdeme menu aplikácií, keďže sa všetky aplikácie ukladajú na jednotlivé plochy. Aplikácie tiež môžete samozrejme zoskupiť aj do priečinkov, pričom ich presúvanie je až neuveriteľne jednoduché a šikovné. Samozrejmosťou je tiež možnosť pridávania widgetov, ďalších plôch či zmena efektu pri prechádzaní medzi plochami.

Najväčšími zmenami prešiel systém notifikácií a – aj po stránke dizajnu, no najmä po stránke funkčnosti. Centrum notifikácií už viac nie je jednofarebné, ale disponuje tzv. „blur“ efektom, ktorý rozmazáva pozadie nachádzajúce sa za ním – podobne ako iOS7. Tento dizajn však patrí k dnešnému modernému štýlu. Centrum notifikácií ostalo natrvalo rozdelené na dve časti – notifikácie na prvej strane, a panel rýchlych nastavení s widgetom prehrávača hudby na druhej strane. Usporiadanie prvkov však zatiaľ nie je možné upravovať, ako tomu bolo v staršej verzii – opäť je nutné čakať, táto funkcia sa totiž dosť pravdepodobne objaví v jednej z najbližších aktualizácií. MIUI 6 prináša tiež aj nové zobrazovanie notifikácií, opäť na štýl „hover“ notifikácií od Apple – v doslova identickom dizajne. Každá notifikácia tak nebeží v maličkej lište ako na ostatných Android zariadeniach, ale zobrazí malé vyskakovacie okienko na hornej časti obrazovky, ktoré obsahuje ikonu aplikácie, krátky náhľad udalosti a prípadne tlačidlo akcie na pravej strane. Po štýle iOS má tiež každá aplikácia v rohu ikony na domácej obrazovke tiež počet notifikácií, ktoré poskytla a ostali neprečítané, resp. nevybavené. Aby sa však len nekopírovalo, úplne novou funkciou a zároveň aj nápadom je to, že keď aplikácia hlási nejaké notifikácie, stačí poklepať na jej ikonu na domácej obrazovke, a otvorí sa vyskakovacie okno, ktoré vypíše všetky správy, ktoré aplikácia do centra notifikácií poslala. Stačí prečítať, a ikonka s počtom notifikácií zmizne. Vybavené. Notifikácie tak „suma sumárum“ obsahujú „to najlepšie z oboch svetov“.

Jedna z najpodstatnejších funkcií MIUI – Témy, však ostalo zachované. Stála si tak môžete aplikovať jednu z tisícok tém, ktoré od základu zmenia dizajn vášho systému. V aplikácií Témy však máte možnosť nie len vyberať zo stiahnutých tém, ale aj zostrojiť si vlastnú. Stačí si vybrať z každej témy to, čo sa vám páči, a jednoducho kliknúť „aplikovať“. Aj takto môže vyzerať vaše UI po aplikovaní témy:

V MIUI 6 opäť obsahuje niekoľko užitočných aplikácií, ako napríklad kompas, skener QR/čiarových kódov, záznamník, emailový klient a FM rádio. K dispozícii je aj tzv. Xiaomi Generátor – aplikácia, ktorá umožňuje dvojkrokové prihlasovanie do svojho Xiaomi účtu a chráni ho tak pri prípadnej strate zariadenia. Veľkú pozornosť si zaslúži aj šikovná aplikácia Optimalizácia, pomocou ktorej môžete „optimalizovať“ Vaše zariadenie – vymazať nepotrebné dočasné súbory, vyčistiť pamäť RAM, či dokonca skontrolovať svoje zariadenie na prípadné hrozby z internetu, obsahuje totiž aj vstavaný antivírus. Okrem toho v tejto aplikácii môžete aj povoľovať a zakazovať jednotlivé práva aplikáciám tretích strán. Pokiaľ vás tak prekáža, že aplikácii povoľujete práva hneď pri inštalácii v Obchode Play, prídete si tak na svoje. Každá aplikácia si totiž musí na prístup k perifériám a privátnym informáciám žiadať prístup, a ten môžete jednoducho zakázať. Viber vás tak nemusí otravovať SMS správami, Facebook zasa nenahliadne do vašich kontaktov, a Google nemusí vidieť vašu polohu. Vaše súkromie tak máte vo svojich rukách podstatne viac, než na konkurenčných zariadeniach, a pritom neprichádzate o možnosť využívať rovnaké aplikácie. Aplikácia tiež umožňuje povoliť aj práva ROOT. Žiadne obštrukcie, blokované bootloadery a komplikácie s rootovaním vášho  zariadenia tak u Xiaomi nenájdete. Keďže MI4 disponuje IR Blasterom, nesmie chýbať ani aplikácia určená na ovládanie domácich spotrebičov. Tá má názov MiRemote a dokážete cez ňu ovládať TV, DVD, klimatizáciu, MiBox, pričom v budúcnosti by mala pribudnúť možnosť ovládať ventilátor či čističku vzduchu. Aplikácia je v prevažnej mierne v čínštine, no ovládať sa dá aj tak. Za zmienku stojí aj vstavaný Prehliadač súborov, ktorý je veľmi jednoduchý na ovládanie, no svoju činnosť plní na 100%.

Naše skúsenosti s MIUI 6 sú vcelku dobré – systém je jednoznačne veľkým krokom vpred. Bohužiaľ výrobca mohol prísť s menej „zopičeným“ dizajnom, no nám v redakcii sa aj napriek tomu pozdáva. Najmä kvôli jeho funkciám a parádnemu systému notifikácií, ktorý naozaj výrazne ovplyvní prácu so zariadením a veľmi ľahko sa na neho zvyknete. A to najmä preto, lebo ho ešte stále a dosť dlhú dobu u žiadneho iného Android zariadenia nenájdete. V optimalizácii je ešte stále čo doháňať, no s grafickým sekaním či neplynulosťou sa nestretnete. Miesto na zlepšenie však majú najmä systémové aplikácie, z ktorých niektoré stále zvyknú padnúť.

Výdrž batérie
Batéria s kapacitou 3080mAh znesie veľa

[/blockquote]

Najnovšia vlajková loď Xiaomi pod zadným krytom skrýva batériu s vysokou kapacitou – 3080 mAh. Predchodca MI3 s podobnou kapacitou akumulátora vo výdrži exeloval, a u MI4 tomu nie je veľmi inak. Výdrž batérie sme testovali najprv so staršou verziou nadstavby, MIUI v5, neskôr sme nainštalovali najnovšiu MIUI 6, ktorá je pre Mi4 dostupná len krátko, aby sme vedeli porovnať prípadný rozdiel vo výdrži batérie. V prípade oboch verzií nadstavby sme sa snažili telefón zaťažiť rovnako, aby boli výsledky čo najpresnejšie.

V aplikácii Optimalizácia nájdete tiež modul Batéria, v ktorom môžete výdrž batérie ešte zvýšiť – funguje totiž podobne ako Juice Defender. Jednoducho si vyberte, ktoré funkcie sa v ktorom profile majú deaktivovať a profily si buďto načasujte, alebo zmenu nastavte pri určitom % vybitia batérie. Maximalizovať tak svoju výdrž batérie dokážete aj bez inštalovania ďalších nadbytočných aplikácií. V základe je dostupných hneď niekoľko režimov a vytvoriť si môžete aj ten svoj. Napríklad, režim Spánok deaktivuje takmer všetky funkcie vrátane volania, posielania SMS správ, internetu a iné.

Fotoaparát
13MPx a 4K video

[/blockquote]

Xiaomi Mi4 disponuje zatiaľ najnovším fotografickým snímačom od spoločnosti Sony – IMX214 s rozlíšením 13 megapixelov, s rekordným clonovým číslom f/1.8. Aj napriek vysokému počtu megapixelov sa však fotoaparát vyznačuje tiež veľmi rýchlym ostrením s oneskorením len 0,3 sekundy, čo je v porovnaní s minuloročnou vlajkovou loďou viac ako dvakrát rýchlejšie.

SAMSUNG CSC
Kvalita fotografií nie je perfektná, ak však fotografujete za dobrých svetelných podmienok, dokážete zhotoviť pomerne úctyhodné snímky. Kvalita však klesá spolu s poklesom svetelných podmienok, a to aj napriek vysokej svetelnosti snímača. Ako u každého modelu Xiaomi však budú fotky každou aktualizáciou lepšie a lepšie a keďže senzor má potenciál vysoký, s fotkami budete spokojní. Fotky nie sú veľmi presaturované a farby sú pomerne príjemné, no najväčším problémom robí MI4 statické ostrenie, s ktorým sa jednoducho musíte naučiť pracovať. Video dokáže MI4 nahrávať v rozlíšení 4K pri 30 snímkach za sekundu a využiť môžete aj režimy HDR.

Aplikácia fotoaparátu v MIUI 6 ponúka len základné funkcie, ako sú filtre, nočný režim a možnosť fotografovania HDR fotografií.  V MIUI v5 nájdete množstvo funkcií, ktoré v MIUI 6 ešte stále nie sú dostupné – napríklad prispôsobenie miery digitálneho doostrovania, kontrastu či funkciu after-focus – opäť neostáva než čakať na tieto (skvelé) funkcie z predošlej generácie MIUI.

Multimédiá
Multimediálne zariadenie ako sa patrí

[/blockquote]

Každá správna vlajková loď by mala ponúkať skvelý mutlimediálny zážitok. Xiaomi Mi4 určite do tejto kategórie patrí a na skvelom 5“ FullHD displeji si pozriete aj 4K film, ktorý prehrá bez zaváhaní. Prehrávač videí je veľmi jednoduchý, no svoju úlohu spĺňa hravo. O zvuk sa postará pomerne kvalitný a hlasný reproduktor, ktorý reprodukuje pomerne čistý zvuk. Nie je stereo, ani žiadna špička, no svoj účel splní bez problémov a vás zanechá bez frustrácie.

SAMSUNG CSC
Xiaomi Mi4 nezaostáva ani po stránke prehrávania hudby. MIUI je známe tiež perfektne spracovaným prehrávačom hudby, ktorý v novom šate a vyzerá ešte lepšie, než kedykoľvek predtým. Prehrávač tiež ponúka omnoho hlbšie implementované hitparády s pesničkami aj fotkami populárnych autorov, ktoré sú „na dosah“ priamo v aplikácii, až sa vám bude cnieť, že nie ste Číňan. Pre zvyšok sveta sa v podstate nič iné okrem dizajnu nezmenilo, takže je to stále ten „starý dobrý“ MIUI prehrávač hudby. Prehrávač ponúka rozdelenie skladieb podľa umelcov a albumov. K dispozícii je aj ekvalizér, ktorý funguje iba s pripojenými slúchadlami. Mi4 disponuje aj funkciou Dirac HD Sound, ktorá prináša niekoľko špeciálne prednastavených hodnôt ekvalizéra pre rôzne typy slúchadiel od Xiaomi. Kvalita zvuku smerujúceho do slúchadiel je výborná a zvukový výstup Mi4 sa môže bez problémov zaradiť medzi tie najlepšie smartfóny.

Galéria v MIUI 6 zoraďuje fotografie podľa dátumu ich nasnímania a ponúka 3 záložky – všetky fotografie, lokálne fotografie a fotky, ktoré máte umiesnené na MiCloud. Tieto môžete zdieľať s priateľmi jednoduchým poslaním vygenerovaného linku SMSkou, emailom či napríklad facebookovou správou. Takto sa robia moderné fotoalbumy.

Konektivita
NFC a LTE chýba

[/blockquote]

Ako každý high-end, aj Xiaomi Mi4 disponuje takmer všetkými pripojeniami. K dispozícii je dual-band Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, USB 2.0 s podporou OTG a MHL, GPS s AGPS aj GLONASS. Lokalizácia cez GPS je presná a rýchla. Mi4 podporuje aj Wifi Direct a zdieľanie internetového pripojenia. Prítomný je aj už spomínaný IR Blaster, ktorý slúži na ovládanie domácich el. spotrebičov.

Menším sklamaním je absencia NFC, ktoré Xiaomi údajne zo zoznamu vyškrtlo preto, lebo toto pripojenie vraj využíva len necelé jedno percento používateľov. Nami testovaná verzia Mi4 podporovala len dátové prenosy v 3G sieti s maximálnou teoretickourýchlosťou sťahovania je 42 Mbps. Xiaomi však bude MI4 ponúkať aj FDD LTE verziu MI4, ktorú uvedie do predaja koncom roku 2014. Čo sa príjmu signálov týka, či už z mobilnej siete alebo sietí Wifi, podávalo MI4 opäť excelentný výkon. Na veľmi dobrej úrovni je aj kvalita hovoru, no párkrát sme sa stretli s tým, že nás druhá strana pri telefonovaní vôbec nepočula, pomohol až reštart telefónu. Pri častosti aktualizácií sa zrejme jedná len o problém pre veľmi krátky časový horizont.

Záver
Xiaomi Mi4: Nový čínsky drak medzi smartfónmi je tu

[/blockquote]

SAMSUNG CSC
Tohtoročnou vlajkovou loďou Xiaomi rozhodne mieri vysoko. Stávkou na dizajn vyhrali priazeň mnohých užívateľov už teraz, a spolu s najnovšou MIUI 6 sa dostáva do rúk po dlhej dobe úplne nový zážitok z Xiaomi zariadenia. Kovový rámik vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele a konštrukčné spracovanie zariadenia, ktoré sa oproti minuloročnému modelu ešte o kus zlepšilo, spolu prinášajú do rúk ešte lepší pocit ako predtým. Ako každý high-end smartfón súčasnosti, aj Mi4 disponuje poriadnou dávkou výkonu. Nový displej je skvelý, no nie perfektný, nový fotoaparát je tiež skvelý, no nie perfektný. S cenovkou pod 300 eur však budete konkurenta hľadať veľmi veľmi ťažko. A navyše nepotrebujete ani žiadne pozvánky.

SAMSUNG CSC

+Plusy -Mínusy
+Kovová konštrukcia -Nažltnutosť displeja
+Ostrosť a farby displeja -Zadný kryt náchylný na poškriabanie
+Výkonný hardvér -Chýba NFC
+Nadstavba MIUI 6 s najnovším Androidom -Stále bez oficiálnej distribúcie
+Vysoká kapacita batérie
+Cena

 
 

Za poskytnutie smartfónu na recenziu ďakujeme eshopu ibuygou.com, kde si Xiaomi Mi4 môžete aj zakúpiť.

Fotografie v recenzii boli zhotovené fotoaparátom Samsung NX300.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP