Nedávno sme písali o tom, že prehliadač Google Chrome oslavuje svoje desiate výročie. Na oslavu tohto jubilea sa spoločnosť Google rozhodla uvoľniť novú verziu prehliadača (Google Chrome 69), ktorá prináša nový dizajn a hlavne kopec užitočných funkcií.

Nový vzhľad

Ak si už aktualizáciu obdržal, určite si si všimol nový vzhľad prehliadača a to na všetkých platformách. Tvary sú viac zaoblené, nové sú aj ikony a pribudli nové farby. Cieľom je získať jednoduchší vzhľad, ktorý by mal zvýšiť celkovú produktivitu. Zmenili sa ikony webových stránok, aby boli ľahšie viditeľné a systéme iOS sa presunul panel s nástrojmi na dolnú časť.

Úplne nový správca hesiel

Základný krok k tomu, aby naše virtuálne súkromie ostalo nenarušené je voľba silného hesla. K tomu teraz bude nabádať aj správca hesiel priamo v prehliadači, ktorý pri každej registrácii vygeneruje heslo za vás tak, aby bolo čo najzložitejšie v prípade útoku. Následne ho automaticky uloží a synchronizuje sa naprieč všetkými zariadeniami, na ktorých si prihlásený pod svojim Google účtom.

Prečítaj si tiež
Najpoužívanejší prehliadač sveta oslavuje jubileum. Postupne zmenil spôsob, akým surfujeme na internete

Inteligentnejšie vyhľadávanie

Google Chrome prišiel ako prvý prehliadač s kombináciou vyhľadávacieho panelu a panelu s URL adresou. Už teraz ponúklo vyhľadávanie automatické výsledky bez toho, aby musela byť otvorená karta (zvyčajne pri počasí). Možnosti sa po novom ešte viac rozšíria a tak veľa informácií sa dozvieš už priamo na danej karte. Vyhľadávanie bude zisťovať zhody aj v úložisku Google Drive. Taktiež v prípade, že máš otvorených viacero kariet, pri každej novej otvorenej prehliadač zistí, či už náhodou nie je otvorená a ak áno, ponúkne možnosť prejsť priamo na ňu.

Vylepšenia pod kapotou

Okrem týchto viditeľných zmien, sa ich viacero udialo aj pod kapotou. Vylepšil sa vstavený Ad-blocker, zabezpečenie stránok a viaceré opatrenia proti známym škodlivým útokom Specter. Pribudla podpora virtuálnej a rozšírenej reality a tiež sa znížil čas spustenia prehliadača, jeho rýchlosť, odozva a hlavne náročnosť na operačnú pamäť RAM.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú