Telefóny sa za tie roky svojej existencie stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Napriek ich obrovskému potenciálu a výkonu však množstvo používateľov do detailu všetky ich funkcie a možnosti nepozná. 

Klonovanie aplikácií

zdroj fotografií: FonTech

Nové verzie operačného systému Android využívajú funkciu klonovania aplikácií, ktorá sa hodí najmä pre tých, ktorí navštevujú sociálne siete pod viacerými profilmi. Vytvorenie duplikátu zaberie len jedno krátke kliknutie. Niektoré smartfóny so staršou verziou Androidu túto možnosť nemajú, a tak je pre nich ideálnou alternatívou napríklad App Cloner.

Sťahovanie YouTube videí

zdroj fotografie: Google

Google už od počiatku zamedzuje používateľom sťahovanie videí a pesničiek z YouTube. Kvôli tomu dokonca skrýva mnohé aplikácie v Obchode Play. Existuje však aj iné riešenie, ktorým môže byť softvér tretej strany. Niektoré takéto aplikácie sú pomerne úspešné a väčšina z nich funguje na rovnakom princípe. Stačí jednoducho skopírovať URL adresu z YouTube a video v nich vyhľadať.

Smartfón ako digitálna váha

zdroj fotografie: Screenshot/PC Mag/YouTube

Možno si si nikdy nepomyslel, že svoj smartfón môžeš využiť aj ako váhu, no skutočne je to tak. Stačí ti k tomu špeciálny softvér, ktorý je potrebné spočiatku kalibrovať. Na tento účel môžeš využiť akýkoľvek predmet, ktorého hmotnosť už poznáš a po nastavení váhy ju môžeš začať naplno využívať. Pre váženie predmetov pomocou displeja však musí tvoj smartfón obsahovať technológiu „Force Touch“, teda citlivosť displeja na tlak.

Rozdelenie obrazovky

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Nenechaj si ujsť 
Tráviš pred obrazovkou príliš veľa času? Využi tieto tipy, ako ochrániť svoje oči

S rozdeleným obrazom na displeji môžeš povýšiť multitasking na úplne novú úroveň. Funkcia „multi-window“ umožňuje napríklad pozeranie videí v jednej polovici obrazovky, zatiaľ čo druhú bude vypĺňať aplikácia pre poznámky. Aktivovať si ju môžeš v nastaveniach. Bohužiaľ, táto funkcia nie je dostupná v každom smartfóne, predovšetkým na tých, ktoré bežia na staršej verzii Androidu alebo majú náročnejšiu nadstavbu.

Offline navigácia

zdroj fotografie: Pixabay

Navigácia v smartfónoch pomocou dát nie je zrovna lacnou záležitosťou, no existuje aj jednoduchšie a lacnejšie riešenie. Stačí si stiahnuť offline mapy do zariadenia, ktoré potom môžeš od dát odpojiť, no nevypínaj samotné GPS-sko. To ťa totiž aj bez internetu bude vďaka satelitom vo vesmíre navigovať po okolí a navyše ťa to nemusí stáť ani cent.

Platba pomocou NFC

zdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Ako zistiť, kto ťa sleduje cez tvoj smartfón

Platby papierovými peniazmi dnes už vychádzajú z „módy“ a na rad prichádzajú transakcie kryptomenami či pomocou smartfónov. Áno, aj tieto zariadenia sa dajú vďaka technológií NFC využiť na zaplatenie nákupu. Stačí, ak si svoju kreditnú kartu prepojíš s konkrétnou službou (Android Pay alebo Apple Pay, prípadne niektoré naše banky majú svoje vlastné riešenie založené na NFC) a následne môžeš platiť za tovar v mnohých obchodoch, kde akceptujú bezkontaktné platby.

Skenovanie dokumentov

zdroj fotografie: Pixabay

Spraviť zo smartfónu skener dokumentov dokážeš napríklad s pomocou tejto aplikácie. Tá nielenže pri snímaní rozozná, že ide o dokument, ale taktiež ho naskenuje vo vysokej kvalite a vytvorí z neho PDF súbor.

Neobmedzené vyhľadávanie

googlezdroj fotografie: Pixabay

S aplikáciou Google Goggles sa naskytajú nekonečné možnosti vyhľadávania akýchkoľvek produktov, obrázkov, potravín či čiarových kódov. Všetko má totiž na starosť fotoaparát smartfónu, ktorý daný objekt „vidí“ a dokáže tak vyhľadať, o čo presne sa jedná. Nemusíš už písať zdĺhavé názvy do klasického vyhľadávača. Jednoducho nastavíš fotoaparát na objekt a za krátku chvíľu vieš, čo máš pred sebou.

Prepojenie smartfónov pomocou OTG

zdroj fotografie: Screenshot/GreedyTech/YouTube

Nenechaj si ujsť
7 netradičných spôsobov použitia tvojho smartfónu, ktoré si ešte zaručene nevyskúšal

Na prepojenie smartfónov postačí jeden kábel s USB portom na jednom konci, zatiaľ čo opačná časť je vybavená microUSB / Type-C konektorom. S touto funkciou môžeš k svojmu telefónu pripojiť aj iné periférne zariadenia, ako myš, klávesnicu alebo aj iný smartfón.

Kúpiť OTG kábel za super cenu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom