Najmladší slovenský operátor, 4ka, predstavil na dnešnej tlačovej konferencii viaceré dôležité zmeny, ktoré obohacujú jeho doterajšiu ponuku služieb a produktov. Prináša platby na faktúru a do svojho portfólia zaradil aj nové smartfóny.

Všetky novinky môžu využiť ako noví, tak aj aktuálni zákazníci. Operátor to s predajom telefónov skúšal už v minulosti. Teraz tento program od základu prekopal a ponúka klientom možnosť zobrať si akékoľvek zariadenie k akémukoľvek paušálu Sloboda až na 30 mesiacov.

„Nechceme, aby Štvorkári prišli o vymoženosti, ktoré im najnovšie modely prinášajú. Preto sme vybrali 9 modelov mobilov, z ktorých si azda vyberie každý.

Vďaka tomu, že si ich môžu naši zákazníci nakombinovať s rôznymi novými paušálmi a s rôznou dobou mesačných platieb, sami rozhodujú o výške mesačných splátok,“ hovorí riaditeľ produktového oddelenia Marek Jánošík.

Zákazníci, ktorí by k vybranému paušálu 4ky nepotrebovali nový smartfón, zaň môžu taktiež platiť faktúrou. Túto možnosť však budú musieť vybaviť osobne na predajni, online nebude dostupná.

4ka rozširuje portfólio o nové smartfóny, paušály budú na faktúry

V ponuke je zatiaľ celkovo 9 smartfónov. Zákazník tak pri výbere nového zaplatí iba úvodnú platbu a zvyšnú hodnotu smartfónu potom operátor rozdelí do splátok na 12, 18, 24 alebo 30 mesiacov. Ceny aktuálnych paušálov sa ale nemenia, so smartfónom sa však budú platiť formou faktúr.

„Dôvodom je zjednodušenie platobného procesu, kde obe sumy, teda mesačný poplatok za telefón i telefónny účet dostane na jednom doklade a uhradí ich naraz,“ objasňuje operátor.

Pokiaľ by sa klient rozhodol odísť po roku, zvyšná cena, ktorú má za smartfón zaplatiť, bude zarátaná do poslednej faktúry. Aktivačný poplatok bude závisieť od výšky ceny zariadenia a bude sa pohybovať do maximálne 50 €. Partnerom pri financovaní paušálov so smartfónmi na splátky je dcérska spoločnosť Poštovej banky – Amiko.

Portfólio operátora aktuálne zahŕňa tieto smartfóny: 

 • Xiaomi Redmi 8
 • Xiaomi Redmi Note 8T
 • Huawei Y6s
 • Huawei P30 Lite
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • Samsung Galaxy A71
 • Samsung Galaxy A51
Koľko zaplatíš za najlacnejší smartfón s paušálmi Sloboda a Sloboda+?

Zákazníci 4ky si tak môžu zobrať napríklad najlacnejší paušál za 5 € so Xiaomi Redmi 8 (148 €) s úvodnou platbou 4 € a mesačným poplatok 11 €, ktorý zahŕňa 6 € splátku za smartfón a cenu paušálu Sloboda 100.

V prípade paušálov Sloboda 300 a Sloboda Nekonečno tak môže spomínaný model získať za rovnaký poplatok a mesačne potom zaplatí len 15 €, respektíve 23 € u druhého menovaného paušálu.

Pri paušáloch Sloboda+ si Xiaomi Redmi 8 môže kúpiť s rovnakou mesačnou platbou 6 € a za paušál so smartfónom potom zaplatí pri Sloboda 100+ 16 €/mes., Sloboda 300+ 20 €/mes., Sloboda Nekonečno 28 €/mes. a s paušálom Sloboda Dáta mesačne zaplatí s týmto zariadením len 20 €.

Predaj smartfónov bude prebiehať online. Na jeseň pribudnú aj iné smart produkty

Vrchol ponuky bude tvoriť vlajková loď od spoločnosti Apple iPhone 11 Pro 256 GB, ktorá bude dostupná už od 60,20 €/mes., informuje operátor v tlačovej správe. Kompletný cenník zariadení s poplatkami pre všetky paušály nájdeš na tomto odkaze.

Všetky smartfóny z ponuky operátora si budú môcť zákazníci zakúpiť prostredníctvom partnerských predajní Mobilonline, Digitall alebo cez e-shop 4ky. Spoločnosť už zahájila online predaj a zákazníci tak viac nemusia čakať na spustenie ponuky. Nový paušál na faktúru so smartfónom si môžu kúpiť už dnes.

4ka chce navyše v tomto pláne pokračovať a po lete môže ponuku smartfónov obohatiť o ďalšie modely, ale aj o iné smart zariadenia v závislosti od záujmu zákazníkov.

Pozor na vysoký aktivačný poplatok

4ka ponúka službu Sloboda s mobilom za zriaďovací poplatok vo výške až 70 €, ktorý zákazník zaplatí na začiatku využívania služby, ak si k nej zoberie aj nový smartfón.

Od 8. júla až do konca budúceho roka bude poplatok nižší, pokiaľ si zákazník kúpi program na faktúru Sloboda 100, Sloboda 300, Sloboda Nekonečno, program Sloboda 100+, 300+ alebo Nekonečno+ s balíkom Dáta Navyše alebo Moja 4ka s balíkom Sloboda Dáta a súčasne aj nový smartfón.

V prípade splnenia vyššie spomínaných podmienok sa aktivačný poplatok zo 70 € zníži pri kúpe tovaru v cene:

 • do 150 € – poplatok 0 €
 • od 150,01 € do 300 € – poplatok 13 €
 • od 300,01 € do 550 € – poplatok 25 €
 • nad 550 € – poplatok  50 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom