Najmladší slovenský operátor dnes oficiálne spúšťa podporu a predaj elektronickej SIM karty. Aktivuješ ju aj bez návštevy predajne, len prostredníctvom internetu. Zákazníci 4ky môžu vďaka tomu využiť vstavaný čip, pomocou QR kódu si aktivovať službu eSIM už dnes a za výhodnejšiu cenu ako u konkurencie.

Zabudovaná elektronická SIM karta v inteligentných hodinkách, smartfóne či tablete predstavuje moderný spôsob, ktorý šetrí miesto v konštrukcii zariadení a nevyžaduje fyzický slot pre vkladanie platovej karty s integrovaným čipom. Výhody eSIM môžu oddnes už aj zákazníci 4ky.

4ka oficiálne prináša podporu eSIM

Elektronickú SIM kartu u tohto operátora si môžu aktivovať prostredníctvom internetu stávajúci zákazníci, ktorým stačí pre aktiváciu prejsť tromi jednoduchými krokmi. Na webe 4ky je potrebné požiadať o vydanie eSIM vyplnením telefónneho čísla a PUK kódu, ktorý zákazník nájde v balení klasickej SIM karty. V prípade, ak ho stratil, je potrebné požiadať o jeho vydanie na zákazníckej linke za poplatok.

Zobraziť celú galériu (3)
Snímka obrazovky/Redakcia

V ďalšom kroku 4ka overí klienta a jeho číslo, následne mu príde email s QR kódom, ktorý je potrebný oskenovať pre aktiváciu eSIM. Podmienkou pre aktiváciu eSIM je pripojenie zariadenia k internetu. Ak nie je možné zariadenie pripojiť k internetu, je potrebné ho spárovať s iným zariadením pripojeným k internetu cez Bluetooth (platí napríklad pre smart hodinky).

V prípade, ak by si chcel eSIM 4ky aktivovať nový zákazník, ktorý nemá číslo tohto operátora, je nutné zakúpiť si najprv klasickú plastovú SIM kartu a následne požiadať o vydanie a aktiváciu eSIM karty. Narozdiel od riešenia O2 a Orangeu pri žiadosti o vydanie a aktiváciu eSIM nemusí v 4ke zákazník chodiť do predajne.

Zobraziť celú galériu (3)
Snímka obrazovky/Redakcia

V porovnaní s touto dvojicou operátorov je aktivácia elektronickej SIM v 4ke taktiež lacnejšia. Orange a O2 ponúkajú eSIM za 10 €, v 4ke je poplatok 8 €. Vďaka eSIM môže používateľ využiť viacero profilov, ktoré si môže do zariadenia pridávať a využívať v prípade potreby doma alebo v zahraničí.

4ka aktuálne podporuje eSIM kartu v týchto smartfónoch:

  • iPhone 11, iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
  • iPhone SE (2020)
  • iPhone 12 mini, iPhone 12. iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
  • iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max
  • Motorola RAZR
  • Huawei P40
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
  • Samsung Galaxy Z Flip 5G

V budúcnosti sa bude podpora rozširovať a operátor má už teraz overenú funkčnosť eSIM na ďalších 27 modeloch smartfónov. Podobne ako na smartfóne je možné využiť eSIM aj na smart hodinkách, aktuálne však 4ka nepodporuje žiadne chytré hodinky.

Zobraziť celú galériu (3)
Snímka obrazovky/Redakcia

Platí, že jednu eSIM kartu 4ky je možné využívať len v 1 zariadení, nie je možné využívať viacero zariadení s rovnakým telefónnym číslom. Pre aktiváciu ďalších eSIM 4ky je potrebné vlastniť ďalšie telefónne číslo. V prípade straty zariadenia je potrebné znova požiadať o vydanie eSIM za poplatok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom