Google je známy tým, že často používa vtipy na spôsob geekov. Web Business Insider zozbieral 13 vtipných situácií, pričom niektoré ti určite zamotajú hlavu.

Na úvod spomenieme prípad, kedy sa mužovi menom Sanmay Ved podarilo kúpiť doménu Google.com na jednu minútu. Spoločnosť ho odmenila sumou 6006.13 $. Ak sa pýtaš, prečo Google použil namiesto okrúhleho čísla práve takéto, dôvod je ten, že sa tento sled číslic rovná slovu Google numericky.

Na prvý pohľad obyčajný screenshot Google IPO, na ktorom môžeš vidieť jedno zaujímavé číslo. Menej matematicky zdatným by určite na prvý pohľad nebolo jasné, že sa jedná o Eulerovo číslo, teda 2,718281828.


zdroj fotografie: Google

O niečo neskôr Google predával 14 159 265 svojich akcií. Prečo práve 14 159 265? Pretože je to prvých osem čísiel z Ludolfovho čísla za desatinnou čiarkou.


zdroj fotografie: Flickr / Bill Ward

Vyhľadávací gigant predviedol svoj zmysel pre číselné vtipy opäť v roku 2011, kedy ponúkal 1 902 160 540, respektíve 2 614 972 128 dolárov za niektoré patenty. Ani v tomto prípade nie sú čísla vymyslené náhodne, keďže prvým je Brunova konštanta a druhým Meissel-Mertensova konštanta. Google nakoniec vysnívané patenty nevyhral.


zdroj fotografie: Reuters

V ďalšej aukcii minul Google až 25 miliónov dolárov na kúpenie domény „.app“. Spolu s tým sa však prišiel na ďalší bláznivý nápad, keď sa začal so slovíčkami trochu hrať.

Uviedol: „We are very .app-y with .how, at a .minna-mum, they have the potential to .foo-ward internet innovation.“. Ak ovládaš aspoň základy angličtiny, vtip od Google ihneď pochopíš.

Ak máš rád meme, teraz si prídeš na svoje. Google aj takouto formou odpovedá na bugy (chyby) v aplikácii Gmail.


zdroj fotografie: Google

Google sa s touto odpoveďou zachoval trochu nemorálne. „Ľudia budú mať veľa sexu v autonómnych autách.“ Odpoveď od Google: „Nemáme oficiálne postavenie v diaľničných nehodách.“

Google Mapy trpeli chybou, keď zobrazovali Sauronovu vežu z Pána prsteňov. Vyjadrenie v jazyku škriatkov rozhodne stálo za to.


zdroj fotografie: Google

Google lákal nových developerov skrz špeciálne zabezpečenú web stránku.


zdroj fotografie: Google

Odpoveď na tieto praktiky prijímania nových developerov bola nasledovná:

“ import string

z=string.ascii_lowercase

m=“.join([z[6],z[11],z[7],z[5]])

print(m) “

„GLHF,“ Good luck, have fun!

Možno ti ušlo, že doména pre Alphabet sa volá abc.xyz. Google si však pre istotu zaobstaral aj doménu abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com. 

zdroj fotografie: Business Insider

Alphabet taktiež kúpil niekoľko zásob za pomerne netradičnú sumu 5 099 019 513 59 dolárov. Toto číslo je odmocnina z čísla 26, čo je počet písmen anglickej abecedy, vynásobená miliardou. 


zdroj fotografie: Business Insider

„Máme radi mačky, no sme psia spoločnosť“. Takto znie vyhlásenie giganta vo svojom oficiálnom kódexe správania. 

zdroj fotografie: Business Insider

Ďalšia kuriozita je ešte z roku 2015. Podľa vyjadrení, každá dcérska spoločnosť Alphabetu môže mať vlastný kódex správania, aby ctili a vytvárali adekvátne hodnoty, no ak do neho zasvätia aj mačky, budú mať veľký problém. 

zdroj fotografie: Business Insider

V čase, keď mal vraj Google kúpiť spoločnosť Condé Nast (správy pochádzali z portálu WWD), komunikačné oddelenie softvérového giganta sa ihneď chopilo príležitosti a vydalo nesmierne vtipné vyhlásenie. Portál ale následne ponúkol odvetný úder, v ktorom sa píše: „Pravdepodobne niekde vygooglili, ako sa píše vtipná odpoveď.“ 

Vyjadrenie Google

 

zdroj fotografie: Business Insider

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom